W Gorlicach od dłuższego czasu mówi się o otwarciu restauracji drive-thru sieci KFC. Jak udało nam się ustalić, plany te miały legnąć w gruzach, natomiast jak się okazuje naszym miastem poważnie miała się zainteresować inna sieć fast foodów.
::addons{"type":"we-were-first"}
Zgodnie z tym, o czym informowaliśmy na łamach naszego portalu restauracja oferująca dania bazujące na kurczakach miała powstać na działce należącej do spółdzielni mieszkaniowej Mariampol, przy ulicy Bieckiej vis a vis marketu budowlanego.
::news{"type":"see-also","item":"30027"}
Z najnowszych informacji do jakich dotarliśmy wynika, że sieć miała nie dostać zgody na wykonanie zjazdu z drogi krajowej nr 28, co z kolei miało się przełożyć na porzucenie planów budowy obiektu w Gorlicach. Chociaż nie jest to oficjalnie potwierdzone, to wszystko wskazuje na to, że KFC w Gorlicach w najbliższym czasie nie powstanie, choć wciąż nie można wykluczyć tego definitywnie.
Jak się okazuje, naszym miastem w ostatnim czasie miała zainteresować się inna sieć fast foodów, będąca konkurentem kurczakowego giganta. Mowa tutaj o sieci McDonald's.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że przymiarki do Gorlic burgerowego giganta miały się rozpocząć jeszcze w zeszłym roku. Informacje wskazują na to, że McDonald's może powstać w bezpośrednim sąsiedztwie stacji paliw BP przy ulicy Bieckiej w Gliniku.
Na chwilę obecną nie jest jeszcze pewne czy restauracja na pewno powstanie w naszym mieście, wiadomo jednak, że sieć ma rzeczywiście interesować się tą lokalizacją. Z pewnością zanim jednak zapadnie decyzja o budowie obiektu lokalizacja musi zostać poddana przez sieć dogłębnej analizie, od opłacalności inwestycji po możliwości budowy takiego obiektu w tym miejscu.
Sieć McDonald's to amerykańska sieć barów szybkiej obsługi, która powstała w 1940 roku. Obecnie na świecie działa niemal 42 tysiące lokali, a w samej Polsce jest ich już ponad 540, z czego większość działa w modelu franczyzowym. Najbliżej Gorlic restauracje McDonald's zlokalizowane są w Nowym Sączu (trzy restauracje).
W przypadku modelu franczyzowego, osoba chcąca otworzyć lokal musi posiadać kapitał minimalny na poziomie minimum 2 milionów złotych, jednak jak sieć informuje na swojej stronie, wartość takiej inwestycji może wynieść nawet 5 milionów złotych. Franczyzobiorca również może nie mieć wpływu na ostateczną lokalizację swojej restauracji - ostateczną decyzję o miejscu jej powstania podejmuje sieć.
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Artykuły związane z popularnym fast foodem w Gorlicach
2026-03-05
McDonald's powstaje w Gorlicach. Ruszyły pierwsze prace [FOTO]
2026-02-06
McDonalds w Gorlicach. Jest decyzja Starostwa Powiatowego
2025-12-03
McDonalds w Gorlicach: a jednak! Jest nowy wniosek!
2025-11-27
Zwrot w sprawie McDonald's w Gorlicach? Mamy nowe informacje!
2025-09-12
To już niemal pewne! McDonald's wchodzi do Gorlic! Wiemy, gdzie ma powstać!
Kierowca 23:05, 14.08.2025
Jak to może być zjazd na Autostradę Gorlic 28.
Gorliczanin 00:44, 15.08.2025
Jakie miasto taka galeria, jaka galeria takie kfc. Takie są komentarze, ale ja jako optymista wierzę że nadejdzie ten moment aż zaświeci wielkie złote M. I Nowy Sącz już nie zobaczy rejestracji KGR
ciekawy05:21, 15.08.2025
Jestem ultra ciekawy czy jakakolwiek lokalizacja inna niż przy dk28 będzie się kalkulowac w stetryczalych wierajacych Gorlicach. Tak samo jestem ciekawy kogo z.prawdziwych gorliczaczanow będzie stać na stołowanie się w marcu🤣
Do ciekawy06:25, 15.08.2025
Jak nie w marcu to może w czerwcu
Kris 16:55, 15.08.2025
A to ludzie w Gorlicach są biedni ?nie wydaje mi się ....z tego co zauważyłem to z każdym miesiącem w Gorlicach jest coraz więcej lepszych samochodów, domów i ludzi którzy kupują w sklepach
mike20:52, 15.08.2025
Własnie McDonald jest dla biednych - nikt z bogatych nie stołuję sie w fastfoodzie
Czeslaw1233 05:46, 15.08.2025
Nie ma co liczyć na restauracje tego typu w Gorlicach to miasto w agonii
.07:35, 15.08.2025
Bez koleji bez dróg, bez pracy bez przyszłości.
Kris 16:58, 15.08.2025
Aha miasto w agonii a w Biedronce ciężko jest zakupy zrobić bo tyle ludzi w Lidlu to samo, aut coraz lepszych tyle że ciężko przez miasto przejechać a Ty mówisz o mieście w Agonii ?ludzie non stop zamawiają pizzę kebaby a miasto w Agonii :) dobre na basenie tyle ludzi że leżaki które są po 15 zł rozeszły się w 6 minut miasto w agonii
Donek06:04, 15.08.2025
Wypad z makiem tylko KFC
XXX07:18, 15.08.2025
Miasto wie co robi.
On.07:30, 15.08.2025
Najważniejsze że Wakacje minęły w miarę spokojnie i małolaci nie zaczepiali dorosłych a zwłaszcza ci co żebrają pod sklepami i chwała Gorliczanom za to a zwłaszcza Policji.
.07:33, 15.08.2025
w tym miasteczku śmieci nie ma nic!!! Taka Limanowa tętni życiem😁! Nawet bociany się stąd wyniosą!! Dworca nie ma kolej nie dojeżdza. Spalarnia zwierząt i śmieci. i puste lokale do wynajęcia. Wizytówka wyludniającej się osady.
Do .10:16, 15.08.2025
Wyjedź to będzie mniej śmieci
Kris 17:00, 15.08.2025
To może lepiej że miasto nie tętni życiem bo co by było gdyby tętniło ?;) w tej chwili jest tyle samochodów że nie da się przez miasto przejechać normalnie i to coraz lepszych aut ,na basenie tyle ludzi że by się dostać do środka trzeba stać w kolejce po 20 minut i więcej w sklepach spożywczych takie kolejki że dużo osób wogole nie chodzi do Biedronki czy Lidla to co by się działo w naszym małym mieście gdyby zaczęło tętnic życiem ?:) jakaś masakra by była
alonso07:40, 15.08.2025
Ale by były Mega korki!!!!! Cool! W Jaśle też brak MC. A cały Ciemnogród od ropy i banicy aż po wójtową i i Kryg ,waliłby do gorlic na jajecznicę w proszku z Maca!! Apokalipsa😁
Ekonomista07:40, 15.08.2025
Nikt togo nie napisze że Gorlice zostali Bankrutem.
Hm07:49, 15.08.2025
Najważniejsze że w sklepie byłej Marysia powstanie Apteka bo obok jest Apteka i mają dużo Klientów aż dwoje na tydzień.
Użytkownik08:03, 15.08.2025
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Lekarz 08:10, 15.08.2025
Najważniejsze że Spółdzielnia Produkcyjna Jedność w Gorlicach dała znak wjazd na własną odpowiedzialność bo nie jestem tam nogę skręcił lub *%#)!& zawieszenie samochodu.
Psycholog 08:18, 15.08.2025
Jedynie jaki relaks jest w Gorlicach, to jest taki że Gorlice znajdują się przy drodze Krajowej 28 i można pomachać przejezdnym i robić dobrą minę do złej gry, a nawet to mogą stracić Gorlice.
SZYM08:34, 15.08.2025
ZIAZDU DLA KFC TO NIE ,ALE NA BIECKIEJ GDZIE MAJA BUDOWAĆ DINO TO SPECJALNIE ZMIENILI OZNAKOWANIE POZIOME ABY MOŻNA BYŁO SKRĘCAĆ W LEWO WIEZDZAJAC DO DINO I WYJEŻDŻAJĄC Z DINO , NIE MAL ZE NA SKRZYŻOWANIU , CHCIANO TAM WYBUDOWAĆ RADO ALENIE MA ZGODY BO RURA GAZOWA TAM JEST ,ALE DINO TA RURA JUŻ NIE PRZESZKADZA ,
dik10:52, 15.08.2025
Dino to polski sklep, i polskie ma pierwszeństwo.
Todi 21:21, 15.08.2025
W którym miejscu niby to dino ma być?
SZYM07:48, 16.08.2025
TAM GDZIE JEST UTWADZONY PLAC PRZY SKRZYZOWANIU BIECKA /ZAKOLE
Todi21:02, 16.08.2025
Szym
Ram gdzie jest plac utwardzony bedzie stał sprzęt z gddkia wiec nie siej propagandy
Radca Prawny08:46, 15.08.2025
To jest tak ustawione że kto nie ma stanowiska a mieszka po wyżej roku w Gorlicach to na konflikty z Prawem.
Tarnów 09:01, 15.08.2025
Najważniejsze że w Gorlicach planują zrobić spalarnie Zwłok.
TarnowII12:36, 15.08.2025
Gratulacje za dostep do tak waznej infformacji.
Szczery 09:35, 15.08.2025
Powstanie rondo na Zawodziu *%#)!& jak Mieszkańcy sobie sami namalują na prima a aprilis!
tryb15:38, 15.08.2025
A po co , to tylko pogorszy komunikację!
xxx09:48, 15.08.2025
Radni Miasta obiecali że Gorlice kiedyś będą Miastem a nie miasteczkiem.
Betti 10:04, 15.08.2025
Jak Wam tu tak źle to wyprowadźcie się z Gorlic no do tej romskiej Limanowej albo Nowego Sącza gdzie są te fastfoody będziecie jeszcze grubsi i biedniejsi
Prawnik10:07, 15.08.2025
Na wjedzie do Spółdzielni Jedność w Gorlicach, zrobili znak wjazd na własną odpowiedzialność to są drwiny i pośmiewisko z Klientów jacy są Idioci ze tam wjezdzają.
Kurczakgrillowany10:49, 15.08.2025
KFC ma być nad rzeką z tyłu za Galerią Gorlicką
UM.11:55, 15.08.2025
Do kiedy Klienci będą korzystać ze sklepików mało powierzchniowych, to nie będą powstawać tanie sklepy dużo powierzchniowe,
EwaEwa15:36, 15.08.2025
Czy nikt nie zauważa, że powstają, a ktoś na to daje zgodę, niepolskie giganty sieciowe w Polsce? Nikomu to nie przeszkadza? A gdzie promocja polskich marek? Ci co komentują pochlebnie tym sieciom, są tak ślepi? Gdzie jesteście? Sprzedają wam nasze tereny pod obce inwestycje a wy nic. Jeszcze brawo byście bili? Czy jesteście tak zmanipulowana, że nic już do was nie dotrze?
xxx15:44, 15.08.2025
W Gorlicach są podobne jedzenia ale warunki sanitarne mają dużo do życzenia.
Do.17:11, 15.08.2025
Na szczęście mam piękny dom na wsi😁 najbliższy sąsiad z każdej strony kilometr. Tak że nie muszę wyjeżdżać z Gorlic ani jechać do Limanowej. Gotujcie się w blokach😋 A sorry mam mieszkanie w gorlicach ale wynajęte. i kaska leci😂
Kris 21:27, 15.08.2025
Ja mam dom i dwa mieszkania i kogo to obchodzi ?
Szczera18:41, 15.08.2025
Tym czym Handlują w BurgerBar to psy tego nawet nie jedzą, można kupić i zostawić psu to podejdzie powącha i odejdzie.
Zik09:05, 16.08.2025
Żrecie a *%#)!& rosnie
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz