Zamknij

Już są! Mosty do Przyszłości trafiły w ręce najmłodszych gorliczan [FOTO]

08:47, 12.02.2024 . Aktualizacja: 08:47, 12.02.2024
Skomentuj fot. UM Gorlice fot. UM Gorlice

W piątek (9 lutego) w gorlickim Ratuszu Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Robertem Ryndakiem gościli uczniów i Dyrekcję Miejskich Zespołów Szkół. W trakcie spotkania na ręce najmłodszych gorliczan, przekazane zostały po dwa zestawy gier profilaktycznych pn. „Mosty do Przyszłości”, do wykorzystania na zajęciach prowadzonych w ramach zimowisk szkolnych organizowanych w trakcie nadchodzących ferii.

Celem gry jest przekazanie wszechstronnej i rzetelnej wiedzy na temat zagrożeń płynących ze spożywania alkoholu, zażywania narkotyków i palenia tytoniu, a także pokazanie dobroczynnych efektów jakie płyną z uprawiania sportu i aktywnego trybu życia, jako najlepszej przeciwwagi dla używek. Gra polega na rywalizacji między graczami, w której starają się budować tytułowe mosty.

W jej trakcie uczestnicy mogą dowiedzieć się jakiego rodzaju szkody używki czynią w obszarze zdrowotnym i społecznym, jak wpływają na urodę, budowanie relacji, wyniki w nauce czy zawodową przyszłość.

Nadmienić należy, że inicjatywa zakupu powyższych gier profilaktycznych wyszła od Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Joanny Kalisz – Dziki, która wspólnie z pracownikami realizuje projekt profilaktyczny „Ferie w bibliotece”. Gorlicka książnica posiada też dwa egzemplarzy gry, które będą wykorzystywane w codziennych zajęciach z dziećmi.

Zadanie realizowane ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2024.

Źródło info: UM Gorlice 

[FOTORELACJA]3448[/FOTORELACJA]

[ZT]21079[/ZT]

[ZT]21034[/ZT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

Chwyt reklamowyChwyt reklamowy

10 0

Coś tu nie gra. Urząd informuje społeczeństwo o grze profilaktycznej? Przychodzą wszyscy dyrektorzy szkół , serio, serio? To absurd! Po co to? 12:38, 12.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

Danuta R.Danuta R.

2 0

Gdzie te chłopy....Kiedyś faceci budowali mosty a teraz....? 08:00, 13.02.2024

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ObserwatorObserwator

2 0

Nadal ''chlopy'', prawdziwi faceci buduja mosty i wiele pozytecznych rzeczy sluzace spoleczenstwu, tylko o decyzjach, finansach i zarzadzaniu tymi pracami decyduja nie zawsze mezczyzni tylko zniewiesciale, lewacko-teczowe, zapeowione, trzeciodrogowe, peeselowskie niedorajdy spod wspolnego znaku rozpoznawczego KO na czele z sprzedawczykiem sowieckoniemieckim tyfuskiem. 11:12, 13.02.2024


0%