Zamknij

Ponad stu podopiecznych gorlickiego DPS-u dostało prezenty od Mikołaja! [FOTO]

11:15, 06.12.2023 . Aktualizacja: 11:15, 06.12.2023
Skomentuj fot. Hubert Siarkowicz / Gorlice24 fot. Hubert Siarkowicz / Gorlice24

Dzisiejsze (6 grudnia) przedpołudnie w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Michalusa w Gorlicach wypełniła radosna atmosfera oczekiwania na wyjątkowego gościa, który zapowiedział się już w listopadzie, kiedy to placówka zakwalifikowała się do udziału w akcji „Święty Mikołaj dla Seniora”.


Jeszcze w ubiegłym miesiącu podopieczni gorlickiego DPS-u napisali listy do Mikołaja, w których prosili o drobne prezenty, jak słodycze, kawa czy kosmetyki. Marzenia seniorów okazały się niezbyt wygórowane, choć każdy mógł poprosić o co tylko chciał.

Pomocnicy Mikołaja spakowali do paczek zdecydowanie więcej przydatnych rzeczy, niż prosili o nie mieszkańcy DPS-u. I tak pięknie zapakowane prezenty otrzymali dzisiaj wszyscy seniorzy, w sumie około 120 osób.

Radości było co niemiara! A wszystko za sprawą Fundacji Święty Mikołaj dla Seniora, która organizuje kampanie społeczne oraz akcje przyczyniające się do budowania więzi, zrozumienia potrzeb i marzeń seniorów.

Nasza praca ma na celu przypomnienie wszystkim o obecności osób starszych, schorowanych i samotnych oraz pomaganie im przez cały rok. Wierzymy, że nagłaśnianie problemu realizowanymi kampaniami społecznymi pomaga im odzyskać wiarę w dobro, radość życia i poczucie uchronienia od zapomnienia i samotności.

– czytamy na stronie Fundacji.

Więcej o akcji możecie dowiedzieć się na www.listy.swietymikolajdlaseniora.pl.

[FOTORELACJA]2912[/FOTORELACJA]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

Mikołaj Mikołaj

6 0

Jakie to straszne patrzyć na starszych ludzi, którzy nie mają nic i muszą prosić się o prezenty bo sami nie mogą sobie kupić... A ile jest starszych ludzi na wsiach, którzy nie mają nawet na opał i muszą tak żyć to jest straszne 12:39, 06.12.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

JaJa

3 0

To jest bardzo przygnębiające. Starsi, chorzy, niepełnosprawni ludzie bez domu,rodziny zdani na łaskę obcych. Starość jest straszna i każdego dopadnie.😥 19:10, 06.12.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Nie prawda Nie prawda

2 0

że bez DOMU i nie prawda ,że zdani na łaskę. 20:27, 06.12.2023


0%