Zamknij

Ogromne dźwigi ustawiają dach nad lodowiskiem! Kiedy pojeździmy na łyżwach?

11:35, 06.12.2023 . Aktualizacja: 11:40, 06.12.2023
Skomentuj fot. Piotr Boczoń / Gorlice24 fot. Piotr Boczoń / Gorlice24

Teraz będzie już z górki! Najważniejsza część inwestycji związanej z modernizacją lodowiska i kortów tenisowych jest już na miejscu. Niby to tylko dach, a zdecydowanie poprawi warunki korzystania z obiektów. Lodowisko będzie funkcjonowało znacznie dłużej, a gra na kortach nie będzie uzależniona od pogody.


Do tej pory wystarczyło, by zimowe słońce mocnej przyświeciło, a tafla lodowiska dosłownie płynęła. W efekcie sezon na ślizgawkę trwał w Gorlicach dość krótko, a sama wizyta na lodowisku była mało komfortowa, bo i przebieranie butów pod chmurką, i wiecznie mokre od śniegu siedziska, uprzykrzały korzystanie z obiektu.

Zadaszenie rozwiąże problemy nie tylko z szybko topniejącą płytą lodowiska, ale również z korzystaniem z kortów tenisowych, które wreszcie nie będzie uzależnione od pogody.

Nad obiektem zamontowana została drewniana konstrukcja, na której rozciągnięta zostanie tkanina poliestrowa pokryta PCV w kształcie bumerangu. Dach będzie miał częściowo ruchome zewnętrzne ściany, tak by latem, gdy na lodowisku działają korty tenisowe, można je było rozsunąć albo nawet zdjąć.

Drewniana konstrukcja to najlepszy wybór dla obiektów, w których występuje duża różnica temperatur – na zewnątrz i wewnątrz. Jest to też wybór droższy i nieco trudniejszy w utrzymaniu, ale dzięki zastosowaniu drewna unikniemy między innymi skraplania się wody z metalowej konstrukcji na płytę lodowiska

– już jakiś czas temu komentował dla nas Mariusz Duszowicz, dyrektor OSiR w Gorlicach.

W obrębie obiektu powstało już również nowe zaplecze techniczne – istniejący budynek został przebudowany, teraz w  środku znajdzie się miejsce między innymi na wypożyczalnię sprzętu. Będzie też poczekalnia i toalety.

Wykonawca inwestycji, gorlicka firma Hażbud, zapewnia, że remont powinien zakończyć się o czasie, czyli jeszcze w grudniu.

Pieniądze na wykonanie zadaszenia nad gorlickim lodowiskiem, w sumie ponad cztery miliony złotych, pochodzą z tak zwanej tarczy górskiej, z której pochodziła również kasa na remont ogrodzenia przy gorlickim stadionie czy na budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią.

[FOTORELACJA]2913[/FOTORELACJA]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(5)

JAJA

7 1

Na majówkę się powinni wyrobić 13:19, 06.12.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

Ciekawy Ciekawy

0 0

A co się robi za krytą trybuną na stadionie? 19:20, 06.12.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KarcerKarcer

1 0

na bezmózgowych kiboli 20:36, 06.12.2023


blblblblbblblblblb

1 0

Średnio mnie to interesi, nie korzystam, ale spoko, niech robią 🙂 22:32, 06.12.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

onon

1 0

Przydałoby się zrobienie jednej karty na obiekty OSiR, by można było wchodzić na basen kryty, odkryty oraz lodowisko itp. 12:36, 07.12.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%