Zamknij

Święto górników w Gorlicach. Upamiętnienie bohaterów podziemia [FOTO]

09:56, 05.12.2023 . Aktualizacja: 09:56, 05.12.2023
Skomentuj fot. UM Gorlice fot. UM Gorlice

Wczoraj (4 grudnia) obchodzono święty dzień wszystkich górników, naftowców, gazowników i geologów, a także wszystkich związanych zawodowo z poszukiwaniem paliw kopanych. Nasze miasto światła podczas wydarzenia reprezentował burmistrz Rafał Kukla.

Z tej okazji dzień wcześniej (3 grudnia) w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gliniku, odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji żyjących i zmarłych pracowników Fabryki Maszyn Górniczych i Wiertniczych w Gorlicach.

Po mszy, uczestnicy złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą poświęconą Ludziom Glinika poległym za wolność i sprawiedliwość społeczną w latach 1939-45 r.

Obelisk jest ważnym miejscem pamięci, stanowi część lokalnej historii. Przez lata, spotykały się pod nim władze miasta, poczty sztandarowe i organizacje, aby złożyć hołd poległym w czasie II wojny światowej pracownikom Fabryki.

Źródło info: UM Gorlice

[FOTORELACJA]2899[/FOTORELACJA]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

[ZT]18858[/ZT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

LodziaLodzia

2 0

Co za hipokryzja, fabrykę zajechali, górnictwo zlikwidowali to trzeba obchodzić święto zmarłych górników. 18:20, 06.12.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%