Zamknij

Wspomnienia, tradycje i wyzwania. Koło Gospodyń Wiejskich świętowało 75-lecie!

10:11, 21.11.2023 . Aktualizacja: 10:19, 21.11.2023
Skomentuj fot. Gmina Gorlice fot. Gmina Gorlice

18 listopada w Wiejskim Domu Ludowym, Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Dominikowicach świętowało jubileusz 75.lecia swojej działalności na rzecz kultury i tradycji.

Dzisiaj koło liczy 33 członków. Najstarsza ze zrzeszonych gospodyń ma 78 lat. Najmłodsza ma 10. Jak wszystkie koła, to dominikowickie również wspiera gminę, ale też swoją miejscowość podczas wszelakich imprez, dożynek, festynów, akcji charytatywnych. Organizuje doroczny opłatek, spotkania z seniorami, spotkania z okazji świąt i uroczystości państwowych

W Gminie Gorlice, Koło należy do najstarszych. Pierwsze wzmianki o ich działalności, wpisane w kronikę parafialną i szkolną pochodzą z 1890 roku. Wówczas, członkinie Koła organizowały pomoc dla biednych oraz czynie włączały się w życie wsi.

Były ogromne gratulacje, życzenia oraz podziękowania za lata bezinteresownej pracy. 

W obchodach wziął udział m.in. Wójt Gminy Gorlice Jan Przybylski oraz Przewodniczący Rady Gminy Gorlice Mieczysław Skowron, Starosta Gorlicki Maria Gubała i Maria Ludwin, radna Rady Powiatu Gorlickiego. Na jubileuszową galę przyjechały także reprezentacje z zaprzyjaźnionych kół z gminy, między innymi z Klęczan i Zagórzan.

Jubileuszowe wydarzenie było również idealną okazją do wręczenia podziękowań dla osób, które przyczyniają się do prężnego funkcjonowania i rozwoju Koła. Gratulujemy jubileuszu i życzymy aby kolejne lata działalności obfitowały w liczne inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności i przynosiły satysfakcję z pełnienia tej ważnej społecznej roli.

Źródło info: Gmina Gorlice

[FOTORELACJA]2811[/FOTORELACJA]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%