Zamknij

Jak śpiewać, to tylko w podróży. XVII Gorlicka Jesień Muzyczna [FOTO]

11:22, 02.10.2023 . Aktualizacja: 11:31, 02.10.2023
Skomentuj fot. Barbara Zasowska fot. Barbara Zasowska

W piątek (22 września) o godz. 18 odbył się koncert w ramach XVII Gorlickiej Jesieni Muzycznej. Wystąpili Margo Promińska (wokal) i Jakub Zaczkowski (fortepian). Koncertowi towarzyszyła wystawa fotografii pt. "Most" - Cristhiana Teixeira. 

Wydarzenie wpisało się na stałe w tradycję kulturalną miasta. Jak co roku, także i w tej edycji wystąpili znakomici muzycy. W ostatnich latach oferta festiwalu powiększyła się o koncerty muzyczno-poetyckie. Program zawiera jazzowe aranżacje polskich piosenek i poezji śpiewanej nawiązujące do miłości płynącej z odkrywania świata i radości powrotów.

Margo Promińska - absolwentka specjalności „Rytmika” Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych II st. im Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale „Wokalistyki Estradowej”. Wielokrotna finalistka i laureatka regionalnych i ogólnopolskich konkursów wokalnych.Jest kompozytorką i wokalistką spektaklu „Leśmian” (Teatr Scena, Warszawa, 2016-2017). Stworzyła kompozycje i aranżacje muzyczne do spektaklu „Wiły, rusałki, baby wodne i inne polki” (Teatr Collegium Nobilium, Warszawa,  2017). Występuje z własnym programem poezji śpiewanej, gdzie prezentuje utwory zarówno znanych twórców, jak i własne kompozycje w nowym, rozrywkowym brzmieniu.

Jakub Zaczkowski - pianista i reżyser dźwięku. Absolwent Wydziału Reżyserii Dźwięku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie - specjalność fonograficzna. Jako reżyser dźwięku współpracował z takimi artystami jak Maria Sadowska, Orkiestra Sinfonia Viva, Big Band UMFC, Piotr Rodowicz, Andrzej Jagodziński Trio, Bogdan Hołownia i in. Jako pianista związany jest z Chopin University Big Band i Teatrem Syrena, współtworzy też zespół Kuby Jurzyka. Obecnie zatrudniony w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie jako realizator dźwięku oraz w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie, z którym związany jest od 15 lat.

Cristhian Teixeira - fotograf, twórca Digital Art. Portugalski artysta mieszkający na wyspie Madera. Współpracuje z wieloma lokalnymi i międzynarodowymi organizacjami, markami oraz artystami. Na codzień realizuje projekty artystyczne między innymi dla Remote East Coasters oraz Bohemian Lifestyle. W 2022 roku rozpoczął współpracę z polską agencją marketingową Łapacz Sztuk, w której wspiera działania artystów oraz dużych marek, tworząc zarówno projekty fotograficzne, jak i digitalowe.Na swoim koncie ma także liczne działania malarskie i rękodzielnicze.

  • Program: "Jak śpiewać, to tylko w podróży"
  • Na plażach Zanzibaru - L.A.Moczulski/J.Kanty Pawluśkiewicz, 
  • Szukaj Przygody - B.Leśmian/G.Turnau 
  • Suwalskie Bolero - G.Turnau/M.Napiórkowski, 
  • Pieniądze na bilet - A.Osiecka/A.Sławiński 
  • Na oceanie atlantyckim - S.Baliński/M.Promińska, 
  • Pelos Dois - Luíza Sobral, 
  • Amor Perfeito - Héber Marques 
  • Envergonhado - Luíza Sobral 

[FOTORELACJA]2532[/FOTORELACJA]

 

 

Źródło info: Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

KKKK

6 0

Teraz codziennie, do wyborów będą artykuły, gdzie na pierwszym planie pokazujecie jedną opcję polityczną? 11:49, 02.10.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%