Zamknij
REKLAMA

Zbiórka na specjalistyczny fotelik samochodowy dla małej Olki!

Paulina Zielińska Paulina Zielińska 10.49, 27.09.2022 . Aktualizacja: 11.06, 27.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Na portalu zrzutka.pl Pani Edyta z Lipinek - mama Oli zamieściła ogłoszenie z prośbą o pomoc w zebraniu brakujących środków finansowych na zakup nowego specjalistycznego fotelika samochodowego dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Koszt fotelika, to kwota 11 250,00 zł.

Jest to bardzo spory koszt, którego samodzielnie nie jestem w stanie pokryć. Kwota jaką udało mi się pozyskać w ramach programu "Aktywny Samorząd" z PCPR w Gorlicach to 6 000,00 zł. Niestety jest to tylko część środków na zakup nie zbędnego dla mnie fotelika. Brakująca kwota to 5 250,00 zł !!! - pisze Pani Edyta.

Nowy fotelik pomoże małej dziewczynce w codziennym przemieszczaniu się samochodem do przedszkola, na rehabilitację oraz do szpitali. Bezpieczeństwo dziewczynki podczas licznych podroży jest dla jej rodziny priorytetem.

Ola urodziła się  z rzadką wadą genetyczną 2Q31.1-Q32.3, która przejawia się m.in.: dysmorfią czaszki, palców kończyn górnych i dolnych, neuropatią zanikową obuoczną nerwu wzrokowego, zezem zbieżnym naprzemiennym, astygmatyzmem obuocznym, nadwzrocznością, przewlekłą chorobą nerek stopnia III, padaczką, opóźnionym rozwojem psychoruchowym, niskorosłością, niedoczynnością kory nadnerczy, niedoczynnością przysadki mózgowej, niedoczynnością tarczycy, małogłowiem, koślawością stóp, szpotawością kolan, skoliozom oraz autyzmem atypowym.

W związku z chorobą dziewczynka musi uczęszczać na wieloaspektową rehabilitację ruchową, logopedyczną, pedagogiczną, integrację sensoryczną, terapię ręki, terapię wzroku, hipoterapię oraz komunikację alternatywną. Tym samym mała Olka potrzebuje stałej opieki wielu lekarzy specjalistów w szpitalach w Krakowie, Katowicach, Chorzowie, Rzeszowie, Krośnie oraz Tarnowie. 

Czytelnicy naszego portalu wielokrotnie pokazali wielkie serce pomagając najbardziej potrzebującym osobą z naszego regionu. Liczymy, że i tym razem wspólnie uda się nam wesprzeć zbiórkę i pomóc małej Oli w dążeniu do lepszego jutra. 

Z góry dziękujemy za okazane wsparcie! 

Zbiórka: zrzutka.pl/pa5eh4

FB: Mała Wojowniczka o Wielkim Sercu

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

strona wuwuwustrona wuwuwu

3 1

11 tysięcy. Zgroza, ile jest jeszcze tego typu zbiórek, w których ludzie zbierają datki po 10-50 złotych aby uciułać kwotę na leczenie dziecka, bliskiej osoby. W tym samym czasie z naszych podatków wydaje się w majestacie prawa lekką ręką miliony dla naciągaczy zza wschodu. 08:00, 28.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%