Zamknij
REKLAMA

Zaproszenie na wyjątkową wystawę i wydarzenie!

Piotr Boczoń Piotr Boczoń 11.12, 26.09.2022 . Aktualizacja: 22.51, 26.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Już w najbliższą środę odbędzie się otwarcie nowej wystawy w budynku Sokoła: "Dla ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata". Wydarzenie będzie połączone z prelekcjami i prezentacją służb takich jak straż, policja i sanepid.

Wystawa wyjątkowa i poruszająca, bowiem przedstawiająca bohaterów (bo śmiało trzeba ich tak nazwać), którzy zginęli lub zostali ciężko ranni podczas pełnienia służby dla społeczeństwa zostanie otwarta w środę (28 wrzesień) o godzinie 10:00.

Organizatorem wystawy jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu Filia w Gorlicach. Wystawa, która jest prezentowana na terenie całego kraju, tym razem zagości w Gorlicach. Została ona poświęcona pamięci żołnierzy i funkcjonariuszy służb publicznych poległych lub ciężko rannych i poszkodowanych podczas wykonywania obowiązków służbowych w kraju i w czasie pełnienia służby w misjach poza granicami naszego państwa. 

Wydarzenie związane jest z realizowaną przez Fundację Dorastaj z Nami kampanią społeczną pod tym samym tytułem. Wystawie towarzyszyć będą prelekcje przedstawicieli służb mundurowych oraz prezentacja sprzętu, jakim na co dzień posługują się funkcjonariusze.

Partnerem wydarzenia jest Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach.

Planowany program wystawy:

9.00 – 13.00  wystawa w sali głównej, stoiska służb (Policja, Państwowa Straż Pożarna, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorlicach)

10.00.  otwarcie wystawy

10.10 – 12.00  prelekcje

PRELEKCJE:

  • nadkom. Franciszek Gawlik - Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie
  • mjr. SG Marcin Kądziołka - Karpacki Odział Straży Granicznej
  • asp. szt. Stanisław Witkowski – Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

[CGK]382[/CGK]

Zachęcamy do śledzenia naszego działu Co? Gdzie? Kiedy?, w którym zamieszczamy najbliższe wydarzenia w naszym regionie. Jeżeli natomiast wiecie o jakimś, którego brakuje w naszym kalendarzu lub jesteście organizatorami  - śmiało możecie również je samodzielnie dodać! 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MaroMaro

1 5

Intencją wystawy nie jest uhonorowanie jej bohaterów ale nagonienie naiwnych do służby. Zastanówcie się dobrze, zanim podejmiecie tą decyzję Szanowni ewentualnie wojacy lub f-sze 14:36, 26.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%