W sobotę (23 grudnia) na wyposażenie jednostki OSP Kryg przekazany został samochód marki Isuzu. Jest to samochód lekki typu rozpoznawczo-ratowniczego.
Każdego dnia strażacy ryzykują życie i zdrowie, aby ratować ludzi i mienie zagrożone przez pożary, powodzie, wypadki i inne klęski żywiołowe. Aby skutecznie wykonywać swoją misję, potrzebują nowoczesnego i niezawodnego sprzętu.
Nowy wóz jest nie tylko inwestycja w sprzęt, ale także w ludzi. To dowód uznania i szacunku dla pracy strażaków-ochotników, którzy poświęcają swój czas i energię dla dobra społeczeństwa. To także sposób na poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców, którzy mogą liczyć na szybką i profesjonalną pomoc w razie potrzeby.
Symbolicznego przekazania kluczyków do samochodu dokonał Wójt Gminy Lipinki Czesław Rakoczy. Cały koszt samochodu wyniósł: ponad 286 tys. zł i został sfinansowany przez kilka instytucji:
Bardzo cieszymy się w nowego sprzętu, bo to dobrze wydane publiczne pieniądze, a to na pewno się przyda wszystkim, kto tylko będzie potrzebował naszej pomocy
– deklarował druh Piotr Mika, Prezes OSP Kryg.
W trakcie uroczystości wręczono Odznaki Honorowe Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski. Uczestnicy spotkania połamali się także opłatkiem.
W wydarzeniu udział wzięli m.in. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, Członek Zarządu Głównego ZOSP RP druh Krzysztof Kosiba, Radni Województwa Małopolskiego Jadwiga Wójtowicz i Stanisław Pasoń, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach druh Przemysław Wszołek, Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach mł. bryg. Piotr Ostrowski wraz z Z-cą Dowódcy JRG KP PSP Gorlice bryg. Dariuszem Surmaczem, Wójt Gminy Lipinki Czesław Rakoczy i Przewodniczący Rady Gminy Lipinki Bogusław Czeluśniak.
Źródło info: zosprp.gorlice.pl
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"3105"}
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Mieszkańcy ocenią komunikację miejską w Gorlicach. Rusz
Więcej przystanków na ŁOKIETKA ! W Austrii autobusy jeżdżą nie pod takie góreczki i dają radę. Można puścić je odwrotnie przez Pocieszkę w dół i zrobić więcej przystanków. Koniecznie przy Działkach !!!
Łookietek
10:12, 2026-05-21
Areszt dla 25-latka z Gorlic. Śledczy zabezpieczyli nar
A na Komendzie kiedy będzie porządek ? Wszyscy wiedzą o CIOCI i jej mężu i nic nie robicie u siebie. Nikt wam już nie wierzy.
Wojna i pokój
09:57, 2026-05-21
Rewitalizacja 3 Maja w Gorlicach. Kiedy ruszą prace w c
Jak komus sie mowi ze Gorlice leza przy drodze Krajowej lub drogach Wojewodzkich, to ludzie robia sobie w oczy kpiny i pytaja sie, czy w ogole widzialem te drogi? i bym sie nie osmieszal ! Bo na tych drogach to ciezko zawrocic nawet rowerem.
Gorliczan,
07:17, 2026-05-21
Walczymy o defibrylatory! Zagłosuj na swoją gminę
NIECH MI KTOŚ POWIE ILE JEST JUŻ TYCH defibrylatorów W CAŁYM POWIECIE ,GMINACH GORLICKICH I ILE RAZY ZOSTAŁ CHODZI JEDEN UŻYTY ?
SZYM
06:58, 2026-05-21
10 4
Kobiety na pierwszym zdjęciu mają te same buty, a przy Bartuś było wstyd stać?
5 2
A to w czym mają chodzić w zimie? W klapkach?
4 1
Zrób sobie zdjęcie i zamieść do wglądu innym, zobaczymy co z ciebie prostaku za cudo. Wizualnie będziemy mogli wszyscy się przekonać, bo co do intelektu to już dałeś popis bęcwale😂
10 4
Rodzina Prezesa 100% w całości
13 7
Radni Sejmiku walczą o byt a posłanka naszego regionu nie mając za grosz wstydu w dalszym ciągu ma parcie na szkło.Sejmowy klakier tak mocna w Sejmie klaskała jak pisiory głosili herezje że była marszałkowi musiała się odsuwać. Shame !
6 5
Pisz jaśniej tępy pacanie od ryżego, bo nie wiadomo o co ci chodzi🤮
5 5
Przestań bredzić i obrażać! Powinno być ci łyso widząc teraz co się dzieje i na jakie dno głosowałeś. Jakim trzeba być dnem, żeby po tym co się wydarzył zwyczajnie nie zamilknąć????? Nie wyciągać wniosków i zwyczajnie przyznać się do błędu????
13 5
Słowo „wstyd”- w odróżnieniu od słowa „mamona” - dla tej Pani jest obce. Dla słowa mamona nawet w Wigilię nie powstrzymała się od propagandy. Jak ktoś bardzo trawnie kiedyś napisał ; teraz „ ma smak na brukselkę”. Bowiem magazyn z prezentami dla strażaków został dla Niej „zamknięty”, a Gorliczanom już w niczym nie może zaszkodzić.
2 1
Trzeba by biedronkę dokończyć. Prace zatrzymane.
7 5
Skoro mowa o Brukseli, to zabierz z tego miejsca tych którzy z ramienia Twojej ukochanej parii przynoszą nam wstyd. To jest wstyd? muller, Ochojska, Lewandowski, Karpiński, Spurek, Biedroń itd. To jest wstyd szczuć w ue na własny kraj. Więc o czym ty mówisz. Każdy byłby lepszy od tych zdrajców.
7 6
Kurła, nawet tego samochodu nie widać bo pisiory i klechy wszystko zasłoniły!
Bałbała czy Ty widziałaś ile twój naczelnik ma łupieżu na marynarce!? Zadbaj o niego trochę!
1 4
A czy ty wiesz, że powinieneś się zgłosić do psychiatry!🤮
4 1
Samochód zasłoniły, bo pewnie czekał tak długo na pokaz, że zardzewiał.
5 0
O Pani sołtys zapomnieli wspomnieć w artykule😂😂😂😂😂
0 0
O kim?
4 1
Wóz fajny, ale jak poprawi jakość mojego życia? Bezpieczeństwo może i tak. Oby tylko nie stał pod domem działaczy.
0 0
Ale się wysilasz pisząc te żałosne komentarze😳 uważaj bo przepalą ci się zwoje mózgowe🤯🤕
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz