Zamknij

Dom Młodzieży w Moszczenicy przechodzi totalną metamorfozę! Nawet zimą praca wre

13:42, 08.12.2023 . Aktualizacja: 13:52, 08.12.2023
Skomentuj fot. Jerzy Wałęga fot. Jerzy Wałęga

Dom Młodzieży im. abpa Leona Wałęgi Moszczenicy przechodzi totalną metamorfozę. Ta ma kosztować samorząd około 3,5 mln zł. Na szczęście całkiem sporo z tej kasy pochodzi z Polskiego Ładu.


Remont jest już na zaawansowanym etapie, w końcu trwają już od dobrych kilku miesięcy. Budynek ma zostać oddany do użytku w drugiej połowie przyszłego roku, ma służyć nie tylko młodym, ale i całej społeczności gminy.

Prace idą w dobrym tempie, nawet teraz w trudnych zimowych warunkach są kontynuowane – zarówno wewnątrz, jak i te związane z remontem dachu. Powoli rozbiegane jest stare poszycie, uzupełniana jest więźba i będzie kładziona nowa, szara blacha z obróbkami. W środku została już wylana większość stropów, a roboty wyburzeniowe zostały zakończone. W okresie zimowym będą kontynuowane przede wszystkim prace związane z instalacjami: wodną, kanalizacyjną, woda, prąd i gaz.

– relacjonuje Jerzy Wałęga, wójt Gminy Moszczenica.

Dom Młodzieży w Moszczenicy nadal będzie wykorzystywany jako instytucja kultury i zostanie wykorzystany na potrzeby Ośrodka Kultury i Biblioteki w Moszczenicy.

Najważniejszym naszym celem jest wybudowanie sali widowiskowej ze sceną, której nie mamy wcale na potrzeby kulturalne, będzie też sala pamięci arcybiskupa Leona Wałęgi oraz innych zasłużonych osób dla naszej gminy oraz będą sale ćwiczeń, m.in. dla zespołów artystycznych.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Rurka tatulazowna Rurka tatulazowna

1 0

Uwaga na teleckiegi z biecza sądzi baby robi dzieci ma 800 plus i jest ormowcem udaje kryminalistę a to fałszywy ciul pozdrowienia Marcin z od słonecznej czekany na ciebie kupo tyyyyyyy 01:38, 11.12.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%