Zamknij

Balonowe Ferie w Sękowej czas zacząć! Odkryli magiczną moc czosnku niedźwiedziego [FOTO]

11:33, 13.02.2024 . Aktualizacja: 11:33, 13.02.2024
Skomentuj fot. Gminny Ośrodek Kultury w Sękowej fot. Gminny Ośrodek Kultury w Sękowej

Pierwszy dzień „Balonowych ferii” za nami!

Jak najlepiej rozpocząć długo wyczekiwane i w pełni zasłużone ferie zimowe? Oczywiście wspólną zabawą i zajęciami, podczas których pierwsze skrzypce grały wyobraźnia i szaleństwo. Na dobry początek ferii Gminny Ośrodek Kultury w Sękowej zaprosił chętne dzieci do gier i zabaw integracyjnych, by potem odkryć magiczną moc czosnku niedźwiedziego.

Czosnek niedźwiedzi i zajęcia dla dzieci? Oczywiście! Należy pamiętać, że ten przysmak, zwany także cebulą czarownic, rośnie obficie na terenie naszej gminy, która należy do programu Natura 2000.

Gdy już dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat czosnku cygańskiego, zamienili się w szefów kuchni , serwując samodzielnie przygotowane i przepyszne proziaki. A jak proziaki, to oczywiście zdrowy dodatek w postaci masła z czosnkiem niedźwiedzim. Było pysznie!

W konkursie na najpiękniejszego proziaka wygrały oczywiście wszystkie, ponieważ jury uznało, że każdy jest wspaniały i wyjątkowy. Pozostając w temacie przewodnim naszych zajęć, postanowiliśmy wręczyć Dyrektor własnoręcznie zrobiony z papieru i bibuły uroczy bukiet czosnku niedźwiedziego.

W poniedziałek (12 lutego) bawili się w kameralnym i szalenie miłym gronie, a już dzisiaj we wtorek (13 lutego) nasza grupa przywita nowe koleżanki i kolegów. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci do udziału w zajęciach. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie. A dowodem na nasze słowa niech będą zdjęcia z dzisiejszych zajęć i mnóstwo uśmiechów na twarzach dzieci. Do zobaczenia!

Źródło info: Gminny Ośrodek Kultury w Sękowej 

[FOTORELACJA]3457[/FOTORELACJA]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%