Zamknij

Męcina Wielka. Biesiada i Mistrzostwa w Dojeniu Sztucznej Krowy. Zobaczcie to sami! [FOTO]

18:46, 17.09.2023 . Aktualizacja: 19:55, 17.09.2023
Skomentuj fot. Hubert Siarkowicz / Gorlice24 fot. Hubert Siarkowicz / Gorlice24

W niedzielę (17 września) na stadionie sportowym w Męcinie Wielkiej odbyła się biesiada, która ściągnęła całą okolicę. Jak przystało na tego typu imprezy, było wspólne śpiewy w plenerze i dobra zabawa. Wspomnieć trzeba na wstępie również o jeszcze jednym - mistrzostwach w dojeniu krowy! 

Wydarzenie pierwotnie miało się odbyć w przedostatni dzień sierpnia, jednak ze względu na niepewną pogodę zdecydowano się przenieść biesiadę na połowę września. Decyzja okazała się bardzo dobra, bo pogoda w tą niedzielę dopisała idealnie.

Dojenie krowy wstępem do biesiady

Tegoroczną biesiadę rozpoczęły III Powiatowe Mistrzostwa w Dojeniu Sztucznej Krowy o Puchar Zwariolandu. Do tej niecodziennej rywalizacji stanęli zarówno najmłodsi jak i dorośli. Swoich sił w dojeniu spróbowała także wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch oraz poseł Elżbieta Zielińska. Najlepszemu zawodnikowi udało się wydoić w ciągu jednej minuty ponad 2 litry mleka! Rywalizację wszystkim uczestnikom dodatkowo osłodził specjalny tort, oczywiście z wizerunkiem łaciatej krówki.

W dalszej części wydarzenia scenę przejął zespół ALTO. Nie zabrakło również animacji dla najmłodszych, przy których było było bardzo zabawnie, radośnie i energicznie. Tego wieczoru zaplanowano też pianę party i eksplozję kolorów. 

Podczas wydarzenia nie zabrakło chętnych do przejażdżek konnych, a z kolei druhowie z OSP Męcina Wielka i OSP Wapienne prezentowali swój sprzęt zachęcając przy tym młodych, by w przyszłości wstąpili w szeregi strażaków - ochotników.

Organizatorzy zadbali także o ruch uczestników na wydarzeniu pokazami Zumba show, a kolejno po nich ukazał się aerobik-dance z Magdaleną Stawarz. Na sam koniec imprezy w późniejszych godzinach wieczornych zespół ALTO zaprosił do wspólnej zabawy i przyciągnął biesiadujących do tańca.

[FOTORELACJA]2499[/FOTORELACJA]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%