Zamknij

Przebudzenie Dziadów! Dzieciaki z Jankowej ożywiają lektury [FOTO]

13:30, 01.12.2023 . Aktualizacja: 13:30, 01.12.2023
Skomentuj fot. naszabobowa.pl fot. naszabobowa.pl

W roku szkolnym 2023/2024 Szkoła Podstawowa w Jankowej podjęła się działania mającego na celu przybliżyć jak najbardziej się da lektury szkolne wszystkim uczniom. Nauczyciele starają się podchodzić do zagadnienia z otwartą głową i wykorzystywać działania twórcze, by jak najpełniej angażować młodych ludzi i pozwalać im „dotknąć” tekstu, a wręcz „wgryźć” się w niego.

Klasa VII pracowała nad tekstem „Dziadów” (II częścią) Adama Mickiewicza. Uczniowie podzielili między siebie role, a następnie pracowali nad tekstem, strojami, rekwizytami oraz dekoracjami.

Działania najmłodszych można nazwać jako wspólna drama, ponieważ zaproszeni uczniowie zostali poproszeni, żeby dołączyli do Chóru i w ten sposób czynnie uczestniczyli w wydarzeniu. Zebrali się w szkolnej bibliotece by przedstawić półmrok i wytworzyć potrzebny im klimat tajemniczości oraz grozy.

Wszyscy uczniowie byli zarazem czynnymi uczestnikami zajęć, co pozwoliło na „ożywienie” dramatu. Pozwoliło to na aktywizację, integrację i skupienie uwagi na przebiegu i treści lektury. 

Źródło info: naszabobowa.pl

[FOTORELACJA]2877[/FOTORELACJA]

[ZT]18819[/ZT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%