Powiat Gorlicki (27 lutego) zawarł z Ministerstwem Sportu i Turystyki umowę o dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Przebudowy infrastruktury sportowej przy Powiatowym Zespole Placówek Oświatowych w Bieczu w ramach programu „Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2023”.
Zadanie polega na modernizacji istniejącego, zdegradowanego boiska szkolnego o nawierzchni asfaltowej poprzez wykonanie boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni z trawy syntetycznej do gry w piłkę nożną i siatkówkę.
Zakres robot budowlanych:
Boisko zostało zbudowane w latach 70-tych XX w., zaś od lat 90-tych jest zdewastowane i nieużytkowane zgodnie z przeznaczeniem. W bezpośrednim otoczeniu boiska znajdują się dwie szkoły powiatowe tj. Liceum Ogólnokształcące oraz Zespół Szkół Zawodowych oraz Powiatowy Zespół Placówek Oświatowych w Bieczu z internatem, schroniskiem oraz międzyszkolnym ośrodkiem sportowym – żadna z wymienionych placówek nie dysponuje własnym boiskiem zewnętrznym.
Realizacja projektu jest kluczowa dla rozwoju infrastruktury sportowej nie tylko w kontekście szkół powiatowych ale i miasta i gminy Biecz.
Wniosek uzyskał dofinansowanie w ramach programu Sportowa Polska w wysokości lekko ponad 519 tys. zł. brutto oraz programu Województwa Małopolskiego MIRS – Małopolska Infrastruktura Sportowo – Rekreacyjna edycja 2024 w wysokości ponad 175 tys. zł.
Umowa w ramach MIRS zostanie zawarta na przełomie kwietnia i maja br.
Wartość robót wg wniosku do programu Sportowa Polska: 1 038 790,60 zł
Termin realizacji: 31 grudnia 2024r.
Źródło info: Powiat Gorlicki
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"3695"}
Ja09:58, 21.03.2024
Zdewastowane przez i kogo?
Przez firmy budowlane i przez ludzi co tam parkują a po drugie powinien być szlaban otwierany automatycznie dla karetki .Jak pisze zakaz wjazdu to dlaczego rodzice przyjeżdżają pod szkołe
pod same drzwi samochodamitez niszczą jak jest zakaz to zakaz policja powinna stać tam i mandaty dawać.dla przykładu .a rodzic wygodny jak najbliżej podjechać
Kibic20:46, 21.03.2024
A już się wystraszyłem że Biecz stadion doprowadzi do norm europeiskich, a tu spokój, po staremu.
kibicvbiecz13:05, 22.03.2024
Szkoda że nie będzie oświetlenia. Bo Gmina się nie chciała dołożyć. Zrobią boisko na którym nie mogą być prowadzone ŻADNE rozgrywki młodzieżowe bez oświetlenia i będą się szczycić !!!
Bieczanin21:28, 26.03.2024
A co oni umieją zrobić, nic do końca dobrze. Coś robić i od razu się chwalić....
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz