Zamknij

Dzięki mieszkańcom Biecz uzyskał środki na zakup i instalację masztu...

Paulina Zielińska Paulina Zielińska 10:22, 19.09.2022 . Aktualizacja: 10:44, 19.09.2022
Skomentuj Zdj. ilustracyjne/pixabay/andibreit Zdj. ilustracyjne/pixabay/andibreit

W bieżącym roku Gmina Biecz wraz z 76 gminami Małopolski bierze udział w zorganizowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów projekcie pt. „Pod biało-czerwoną”. 

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. 

 

Celem projektu jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. Mamy nadzieję, że angażując mieszkańców naszego kraju, zachęcimy ich do refleksji zarówno nad samym patriotyzmem jak i przyszłością Polski. -czytamy na stronie gov.pl

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd RP zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Otrzymane dofinansowanie dla wszystkich gmin wynosi 8 tys. zł.

Aby wziąć udział w projekcie i otrzymać niezbędne do zakupu oraz instalacji masztu pieniądze mieszkańcy Gminy Biecz zebrali odpowiednią liczbę głosów poparcia online.

W dniu 12 września br. Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, wraz z Burmistrzem Biecza Mirosławem Wędrychowiczem oraz Skarbnik Gminy Biecz Iwoną Czeluśniak podpisał umowę na realizację programu w województwie.

Maszt z flagą Polski postawiony zostanie na bieckim rynku, gdzie odbywają się wszystkie ważne uroczystości państwowe.

Zdjęcie: UM Biecz

Więcej informacji: gov.pl/bałoczerwona

Ranking: gov.pl/ranking

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

strona wuwuwustrona wuwuwu

6 1

Kawałek rury a wiadomość taka, jakby mieli tam kosmodrom robić. 19:52, 19.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%