Zamknij

Ależ to była zabawa! X Jubileuszowy Bal Strażaków Powiatu Gorlickiego [FOTO]

10:34, 12.02.2024 . Aktualizacja: 10:34, 12.02.2024
Skomentuj fot. zosprp.gorlice.pl fot. zosprp.gorlice.pl

Już po raz 10, strażacy powiatu gorlickiego spotkali się na balu karnawałowym. Ten zorganizowany został w ostatkową sobotę (10 lutego) w Wiejskim Domu Kultury w Dominikowicach (gm. Gorlice). Miejsce wybrano nie przypadkowo. Już od pierwszej edycji, strażackie bale z roku na rok odbywają się w innej gminie. Tegoroczny rozpoczyna nowy cykl, bowiem już wszystkie gminy ziemi gorlickiej było jego gospodarzami.

Rolę gospodarza wieczoru przyjął na siebie Prezes Przemysław Wszołek, który przywitał licznie przybyłych oraz przypomniał genezę gorlickich balów. Po kilka zdań do zebranych skierowali między innymi Jadwiga Wójtowicz, radna województwa małopolskiego, Maria Gubała, starosta gorlicki, Jan Przybylski, wójt gminy Gorlice oraz Waldemar Krok, komendant powiatowy PSP w Gorlicach.  Oficjalnego otwarcia balu dokonał pomysłodawca strażackich balów były Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Gorlicach dh Krzysztof Kosiba

A wszystko zaczęło się dokładnie 11 lat temu. W remizie OSP Kryg (gm. Lipinki). Był to rok 2013. Wówczas w głowach organizatorów rodziło się wiele wątpliwości. Bal okazał się niebywałym sukcesem i na stałe wpisał się w strażacki kalendarz. W kolejnym 2014 roku bal zorganizowany został w remizie w Wilczyskach (gm. Bobowa). Rok 2015 to III bal w Zajeździe na Wzgórzu w Moszczenicy (gm. Moszczenica), w 2016 w IV bal zorganizowano w Zajeździe Grodzka w Bieczu (gm. Biecz).

V jubileuszy bal zorganizowany został w roku 2017 w remizie OSP Szymbark (gm. Gorlice). VI bal z kolei zorganizowano na terenie gminy Uście Gorlickie w remizie OSP Gładyszów a VII bal w 2019 roku w pięknym pałacu w Siarach na terenie gminy Sękowa. VIII z balów w 2020 roku zorganizowany został w zajeździe Mardan w Ropie (gm. Ropa). A następnie nastała pandemiczna przerwa. Na nowo bal strażaków powrócił w 2023 rok. Został on zorganizowany w Wiejskim Domu Kultury w Biesnej (gm. Łużna).

To ważne, by strażacy, którzy na co dzień spotykają się przy działaniach ratowniczo-gaśniczych mogli zupełnie bez stresu spotkać się, wspólnie porozmawiać i potańczyć. To także doskonała okazja do integracji rodzin. Jest to najlepsze spoiwo, które łączy brać strażacką.

- przekonywał Przemysław Wszołek.

Jubileuszowa edycja była także czasem podsumowań. Przyznano status Królowej i Króla Balów Strażackich. Tytuł trafił do Marii i Krzysztofa Kosibów, którzy jako jedyni wzięli udział we wszystkich dotychczasowych balach.

Organizatorem balu był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach wraz z samorządem Gminy Gorlice oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

Źródło info: zosprp.gorlice.pl

[FOTORELACJA]3450[/FOTORELACJA]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(8)

XYZXYZ

18 1

Tak samo jak w Kopydłowie 12:51, 12.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

poddanypoddany

18 1

Tak jakoś żenująco, że nasuwa się słowo konsternacja, szczegòlnie wobec tych co noszą mundury tylko dla ozdoby. 15:15, 12.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

O.K.O.K.

13 3

Każdy może się bawić, integrować, a nawet odstresowywać do woli, ale najlepiej prywatnie za swoje :
- w czasie wolnym od pracy,
- wynająć sobie salę z wyżerką, obsługą i orkiestrą,
- przebrać się w ubrania cywilne - mundury zostawić w zakładach pracy, na święto państwowe i zakładowe,
- i najlepiej bez fotoreporterów. Kto chce oglądać kabaret, może sobie wybrać odpowiedni kanał TV.
18:14, 12.02.2024

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MalutkaMalutka

1 1

Przecież tu każdy bawił się za swoje ... a to, że kogoś boli, że ktoś potrafi się integrować to już jego problem... Najpierw trzeba zebrać rzetelne informacje, a później wypisywać komentarze. 10:35, 13.02.2024


Strażak Strażak

5 6

Ci strażacy bawili się za swoje. Każdy płacił za siebie. A munduru nikt się z nich nie wstydzi. Jak się jest strażakiem to jednym z przywilejów jest noszenie munduru. Zapisz się do OSP, też będziesz mógł nosić. A od czas do czasu każdy musi się trochę odstresować. Na codzień bierzemy udział w akcjach i pomagamy innym, nie wiem co Cię w tym śmieszy. 23:05, 12.02.2024

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

O.K.O.K.

3 0

Przepraszam, pisząc ten komentarz wcale nie miałem na myśli Strażaków z OSP – ich oddanie się dla społeczeństwa jest, poza wszelką dyskusją – drogocenne. Ale już Strażaków zawodowych –tak – Ich miałem na myśli i nie tylko Ich. Zawód Strażaka jest ciężki i niebezpieczny, ale bez przesady, podobnych, niebezpiecznych zawodów, mamy w kraju dziesiątki.
Oczywiście munduru galowego nie należy się wstydzić, może dlatego też, moim zdaniem należałoby go ubierać w sytuacjach wyjątkowych ?

11:09, 13.02.2024


Żelazo Żelazo

5 1

Ale baby ładne a gdzie lady Gaga jest 04:54, 13.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Sten Sten

5 2

Kogo to obchodzi czy oni bawią się za swoje myślę że mają duzo przywilejów w porównaniu do innych grup 09:28, 13.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%