Zamknij

AGRO Gorlice 2023. Wiele wyjątkowych wystaw i lokalnych przysmaków [FOTO]

13:56, 23.09.2023 . Aktualizacja: 17:50, 23.09.2023
Skomentuj fot. Hubert Siarkowicz / Gorlice24 fot. Hubert Siarkowicz / Gorlice24

W sobotę (23 września) odbyło się wydarzenie jakiego dotąd w naszym regionie nie było - wystawa „AGRO Gorlice 2023” na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej. Organizatorzy zadbali o to, aby impreza była wydarzeniem cyklicznym, wpisanym w kalendarz imprez rolniczych. Dzięki wszystkim zaprezentowanym ekspozycjom, zwiedzający goście mogli odbyć podróż po fascynującym i różnorodnym świecie rolnictwa, żywności i innowacji.

Wszystkie wystawy były świetną okazją do zapoznania się z lokalnymi przysmakami, nowymi pomysłami i  wspólnymi dyskusjami społeczności rolniczej. Organizatorami wydarzenia są: Starosta Powiatu Gorlickiego, Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Gorlicach, Wójt Gminy Gorlice oraz Dyrektor ZCKR w Bystrej.

Wydarzenie rozpoczęło się już o godz. 9. rano. Wystawie przez cały czas towarzyszy część artystyczna. Swój występ na scenie miała Orkiestra Dęta działająca przy OSP Siedliska w Gminie Bobowa, kolejno po niej koncert zagrał zespół "Mała Koronka" i Kapela "Szabasówka" z Bobowej. Punktualnie o godz. 11. scenę przejął zespół "Dopamina". W składzie: wokalistka - Dobrawa Tomasik, gitara elektryczna - Mikołaj Tarsa, gitara basowa - Dawid Maciejowski i perkusja - Daniel Dykij z ogromną energią przywitali widzów licznie zgromadzonych na terenie Zespołu Szkół w Bystrej. 

Po trzech występach odbyło się oficjalnie rozpoczęcie wydarzenia. Przy stoiskach i degustacji regionalnych przysmaków w tle można było usłyszeć Chór Galicyjski, przy którym wszyscy przybyli mogli przyjemnie oglądać przygotowane ekspozycje.

W programie na sobotnie wydarzenie również były:

Prelekcja przedstawiciela KGW, występ zespołu "Polanie", prelekcje na temat ochrony środowiska i klimatu, dwa końcowe występy zespołów "Kobylanie" i "Lachersi"y.

Najważniejsza tego dnia jednak była część rolnicza wydarzenia: wystawa sprzętu rolniczego, wystawa zwierząt gospodarskich, kiermasz ogrodniczy, prezentacja instytucji zajmujących się rolnictwem, firm ubezpieczeniowych i budowlanych, prezentacja przetworów z możliwością kupienia żywności wytwarzanej na terenach wiejskich.

Stoiska tematyczne: leśnictwo, ochrona zdrowia, weterynaria i ochrona roślin, stoiska rękodzieła i rzemiosła ludowego, degustacja regionalnych przysmaków, występy zespołów ludowych, strefa gastronomiczna, dmuchańce oraz plac zabaw dla dzieci.

Zachęcamy do odwiedzenia wystawy również w niedzielę. Tego dnia gościem specjalnym będzie Ewa Wachowicz. 

[FOTORELACJA]2513[/FOTORELACJA]

[CGK]559[/CGK]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(7)

LansikLansik

4 1

Przed wyborami lansy lansy przebieranki. 17:56, 23.09.2023

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

strona wuwuwustrona wuwuwu

3 3

Akurat taka impreza w naszym powiecie ma sens. 18:23, 23.09.2023


adam1adam1

0 1

Jaki sens? Proszę, wytłumacz mi 15:06, 24.09.2023


MaroMaro

4 3

,,już od dziecka zamiast lalek wolałam pistolety i żołnierzyki” - kto jest autorem tych słów ? 18:44, 23.09.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OserwatorOserwator

1 0

Byla Komedant. 15:29, 24.09.2023


rolnik rolnik

2 0

Była telefonistka z Lipinek, ściągnęła do pomocy bogatą emerytkę z Nowego Sącza, w celu promocji. 18:18, 24.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaroMaro

0 0

Dokładnie Szanowny Obserwatorze!!! Jak widać teraz podoba Jej się rolnictwo. Pewnie całe życie marzyła aby zostać ,,hazjajką” tylko o tym nie wiedziała🤣🤣🤣. A tak na poważnie ? ,,psów” z krwi i kości znałem niewielu. Niektórzy umarli, niektórym ,,Firma” tak ,,podziękowała” za ich robotę, że nawet się nie przyznają do tego, że w niej robili, a niektórych Pan Błaszczak wysłał na emerytury, mówiąc , że ,,żaden policjant z rodowodem milicyjnym nie będzie służył w Policji” 21:59, 24.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%