Zamknij
REKLAMA

Powiat sadzi jabłonie! Każdy też może otrzymać darmowe sadzonki!

11:06, 20.10.2022 . Aktualizacja: 11:54, 20.10.2022
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Gorlicach fot. Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Wystartowała pierwsza edycja programu „Drzewo od powiatu dla dobra klimatu”. 18 października Starosta Gorlicki Maria Gubała osobiście zachęcała do włączenia się do akcji. 

Pierwsze sadzonki zostały umieszczone w ziemi w Domach Opieki Społecznej. Staroście Gorlic towarzyszyli Marcin Janik - dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Gabriela Mazur – doradca ds. Klimatu i Środowiska oraz dyrektorzy poszczególnych Domów Pomocy Społecznej: Ewa Stefanowska (DPS Klimkówka 67), Ewa Chłanda (DPS ul. Sienkiewicza 30 Gorlice) i Agnieszka Miarecka (DPS ul. Michalusa 14 Gorlice).

Jeszcze nie wszystkie sadzonki zostały rozdane.

W tym roku planowane jest posadzenie 700 sztuk sadzonek drzew jabłoni, których część została już rozdana w Bieczu oraz Moszczenicy, 20 października będą one rozdawane w Bobowej, a potem kolejno w Sękowej, Łużnej, Ropie i Gorlicach. Bohaterem tegorocznej edycji są drzewa, ze względu na ich zdolności do pochłaniania dwutlenku węgla z atmosfery, co ma ogromny potencjał w walce z ochroną środowiska.    

Działania Powiatu Gorlickiego są organizowane w ramach zintegrowanego projektu LIFE EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego”, który jest finansowany ze środków programu LIFE Unii Europejskiej oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  

[FOTORELACJA]1891[/FOTORELACJA]

[ZT]13217[/ZT]

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (3)

NujiNuji

1 4

Sadzą drzewa żeby mieć co sprzedać. Kontenery z drewnem płyną do Chin, ale grunt to się lansować bo o innych rzeczach cisza😷 17:14, 21.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ando87ando87

0 3

zdradziecki rząd polski ekspozytura żydów-amerykańskich z wall street wyżyna lasy w Polsce totalnie, wszyscy którzy głosowali za pisiorami są za ten stan rzeczy odpowiedzialni, to obciąża wasze sumienia..poza tym kopalnie zostają zamykane, zasypywane i zalewane, niszczone nieodwracalnie to czysty sabotaż...pkn orlen spółka skarbu państwa przejęła lotos i pgnig, akcje orlenu wykupiły fundusze amerykańskie, tym samym stając się właścicielami wszystkich złóż i profitów spółki i nawet pozbyli się konkurencji ze strony lotosu i pgnig, majstersztyk...tak pisory jesteście grabarzami polskości...Hitler i Stalin razem wzięci to się jawią jako sympatyczni i spoko goście, nie zdołali odebrać ludziom godności, i mogliśmy się odrodzić, a wy nie tylko obrzezaliście poliniaków ale nieodwracalnie likwidujecie naszą ojczyznę... pisior=wróg Polski 17:36, 25.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ellaella

1 0

ando87 ty nie pij moze wiecej
16:10, 28.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%