Zamknij
REKLAMA

KGW w Kobylance - Zdrowe gotowanie to nowe wyzwanie - program Małopolska Lokalnie

10:17, 11.10.2022 . Aktualizacja: 12:28, 11.10.2022
Skomentuj KGW Kobylanka KGW Kobylanka

Koło Gospodyń Wiejskich z Kobylanki zrealizowało program, w ramach którego uczestnicy stanęli przed zadaniem poprawy jakości życia członków koła, zwłaszcza seniorów.  

Kluczem do poprawy życia jest zdrowe odżywianie i aktywność społeczna.  Członkowie Koła Gospodyń Wiejskich są bardzo aktywni w środowisku, lecz często zapominają sami o sobie.

- mówi Maria Grądalska z KGW Kobylanka. 

Postanowili to zmienić poprzez zakup do swojej społeczności piekarnika z funkcją gotowania na parze oraz wyciskarki wolnoobrotowej. Na nowym sprzęcie zostały zorganizowane warsztaty. Zaproszono na nie specjaliści m.in. dietetyka Agnieszka Mikruta. Podczas warsztatów członkowie KGW dowiedzieli się więcej o swoich złych nawykach żywieniowych, oraz o schorzeniach, które można złagodzić odpowiednią dietą. 

Z kolei warsztaty które poprowadził Radosław Kłapacz (Chef Serwice) skupiły się na nauczeniu uczestników właściwie wykorzystywać potencjał nowo zakupionych sprzętów. Gotowanie z wykorzystaniem piekarnika z funkcją gotowania na parze to jedna z najzdrowszych form obróbki produktów spożywczych.  

Wyciskarka wolnoobrotowa pozwala uzyskać soki i przetwory z zachowaniem witamin i mikroelementów, co udowodniły warsztaty przeprowadzone przez Kuchmistrza Joannę Różycką-Skorską. 

Całość programu została dofinansowana z programu Małopolska Lokalnie. 

[FOTORELACJA]1880[/FOTORELACJA]

[ZT]12926[/ZT]

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%