Zamknij

Tkanie na Ramie w Ośrodku Kultury w Ropicy Polskiej [FOTO]

Piotr Boczoń Piotr Boczoń 11:41, 02.10.2022 . Aktualizacja: 11:42, 02.10.2022
Skomentuj Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24 Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24

Tkanie na Ramie, to projekt zorganizowany przez Gminę Gorlice. Trwał kilka tygodni i właśnie odbyło się jego podsumowanie.

Przez wspomnianych kilka tygodni, ponad sześćdziesiąt uczestników w każdym wieku uczyło się techniki tkactwa. Z wykorzystaniem włóczki powstały wyjątkowe obrazy, które zostały zaprezentowane w Gminnym Ośrodku Kultury w Ropicy Polskiej..

Uroczyste podsumowanie uświetnione zostało występami artystycznymi zarówno młodzieży z GOK oraz Zespołu Folklorystycznego BESKIDY.

Wcześniej jednak wszystkich uczestników do wspólnej zabawy porwała młodzież z zespołu Rutycz. Odbyły się zabawy, o których coraz częściej zapominamy, a w które bawili się nasi dziadkowie - jak Moja Ulijanko czy potańcówka z miotłą. Było dużo śmiechu i radości!

O zaspokojenie smaków zadbały panie z kół gospodyń wiejskich, który przygotowały wyśmienite słodkie wypieki  jak i pierogi. Z racji pory roku nie mogło zabraknąć również i ziemniaków prosto z ogniska!

 W trakcie wydarzenia każdy również mógł spróbować swoich sił w rękodziele, a to za sprawą grupy Drapa Paryja z Piwnicznej-Zdrój oraz lokalnych twórców.

[FOTORELACJA]1865[/FOTORELACJA]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%