Wiadomości z regionu

Zamknij
Zobacz!

Dzień Myśli Braterskiej w Hufcu Gorlice: sportowa rywalizacja i kratywność [FOTO]

. 18:00, 25.02.2026 Aktualizacja: 14:10, 25.02.2026
Skomentuj Dzień Myśli Braterskiej w Hufcu Gorlice: sportowa rywalizacja i kratywność [FOTO] fot. Nadesłane / Hufiec ZHP

W sobotę harcerze i zuchy z Hufca Gorlice oraz okolic spotkali się, by wspólnie świętować Dzień Myśli Braterskiej. Tegoroczne obchody przybrały wyjątkowo dynamiczną formę — uczestnicy wzięli udział w Olimpiadzie Braterstwa, która połączyła sportową rywalizację, dobrą zabawę i ducha wspólnoty.

Na uczestników czekał zestaw konkurencji, które wymagały zarówno sprawności, jak i współpracy. W programie znalazły się:

  • łucznictwo,
  • strzelectwo,
  • proca,
  • zapasy,
  • bieg na trzy nogi,
  • turniej dwóch ogni,
  • przeciąganie liny.

Rywalizacja była zacięta, ale prowadzona w atmosferze fair play, zgodnie z ideą braterstwa, która przyświeca całemu świętu.

Oprócz zmagań sportowych drużyny stanęły przed zadaniem specjalnym: przygotowaniem przebrań nawiązujących do charakteru i symboliki własnych jednostek. Pomysłowość uczestników zachwyciła zarówno organizatorów, jak i publiczność.

W tej kategorii przyznano dwa równorzędne pierwsze miejsca:

  • drużynie Szafirowe Skrzydła,
  • drużynie Zahartowani.

Obie ekipy zaprezentowały stroje, które wyróżniały się dbałością o szczegóły i spójną wizją.

Po całodniowych zmaganiach wyłoniono zwycięzców tegorocznej olimpiady:

  • Patrol „Księża” z drużyny Feniks
  • Szafirowe Skrzydła
  • Zahartowani

Zawodnicy wykazali się nie tylko umiejętnościami, ale także determinacją i wzajemnym wsparciem — wartościami, które od lat stanowią fundament harcerskiego wychowania.

Wydarzeniu towarzyszyła wyjątkowa oprawa. Drużyny przygotowały własny doping: kolorowe banery, pompony oraz głośne okrzyki, które dodawały energii startującym. Wspólne kibicowanie stworzyło atmosferę jedności i radości, a najmłodsi uczestnicy — Zuchy — pokazali, że potrafią walczyć z pełnym zaangażowaniem i uśmiechem.

Dzień Myśli Braterskiej w Hufcu Gorlice po raz kolejny udowodnił, że harcerstwo to nie tylko aktywność fizyczna i zdobywanie sprawności, ale przede wszystkim wspólnota, współpraca i wzajemne wsparcie.

Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez zaangażowania drużynowych, rodziców oraz lokalnej społeczności, która od lat wspiera harcerskie inicjatywy.

Źródło: Hufiec ZHP

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"7156"}

::news{"type":"see-also","item":"23447"}

::addons{"type":"facebook-encouragement"}

(.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%