W Gorlicach, tak jak w całej Polsce trwa finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W naszym mieście po południu wszystkie wydarzenia skumulowały się w Gorlickim Centrum Kultury, gdzie trwają występy, koncerty i licytacje!
::photoreport{"type":"see-button","item":"7051"}
Już od godzin porannych na ulicach naszego miasta spotkać można było wolontariuszy z Gorlickiego Sztabu WOŚP. Po zapełnieniu puszek te trafiają do wośpowego "banku", gdzie są przeliczane.
Już wiemy, że na godzinę 18:00 w naszym mieście zebrano 110 827, 23zł. Kwota ta z pewnością jeszcze znacznie wzrośnie, bowiem uwzględnia tylko już oddane przez wolontariuszy puszki, a wciąż wielu nadal kwestuje, a także prowadzone są licytacje w Gorlickim Centrum Kultury. Wieczorem kwota dodatkowo zostanie powiększona o wynik bobowskiego sztabu WOŚP.
110 827, 23zł
- to kwota jaką w Gorlicach zebrano i przeliczono do godziny 18:00
W trakcie finałowej imprezy w Gorlickim Centrum Kultury pomiędzy występami artystycznymi odbywały się licytacje, z których datki trafiały wprost do orkiestrowej puszki. Wśród licytowanych przedmiotów nie brakowało orkiestrowych koszulek, voucherów, gadżetów Miasta Światła czy też obrazów lokalnych artystów. Nie zabrakło też wyjątkowych perełek jak np. pióra sygnowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Konstytucji Rzeczypospolitej z oryginalnymi podpisami m.in. Aleksandra Kwaśniewskiego. Jak co roku wylicytowano także kawę z burmistrzem Gorlic wraz z wejściem na wieżę Ratuszową.
W tegoroczny finał WOŚP w Gorlicach aktywnie włączyli się strażacy z KPPSP w Gorlicach oraz policjanci z KPP Gorlice i oddział PCK Gorlice.
Od kilku lat Wielka Orkiestra zrezygnowała z fajerwerków, a tradycyjne światełko do nieba zaczęło zyskiwać różne formaty - od świetlnych pokazów tańca, przez błyski i dźwięki wozów strażackich po.. muzyczko-świetlny spektakl, jaki mieli okazję zobaczyć zgromadzeni w niedzielę w Gorlickim Centrum Kultury. Świetlne show przygotował przede wszystkim gorlicki specjalista od oświetlenia scenicznego Wojciech Wójcik.
@gorlice24.pl 34. Finał WOŚP - Światełko do nieba w Gorlicach #wosp #wielkaorkiestra #gorlice ♬ Epic News - GARS PRODUCTION
Kilka minut po światełku do nieba do gorlickiego sztabu WOŚP dotarło kilkadziesiąt puszek od wolontariuszy w Bobowej, które wnieśli m.in. strażnicy miejscy. Kiedy większość uczestników wydarzenia już wróci do domu, w gorlickim sztabie do późnej nocy będzie trwało liczenie ich zawartości. Jutro powinniśmy poznać kwotę, jaką udało się zebrać do puszek przez Gorlicki Sztab WOŚP.
Zobaczcie zdjęcia z 34. finału WOŚP w Gorlicach:
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"7051"}
::questionnaire{"type":"single","item":"53"}
::news{"type":"see-also","item":"41104"}
::news{"type":"see-also","item":"41101"}
::news{"type":"see-also","item":"41110"}
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
2026-01-25
34. Finał WOŚ: Do godz. 16 zebrano ponad 60 mln zł
2026-01-25
Finał WOŚP w Gorlicach! Do gry jak zawsze dołączyli strażacy! [FOTO]
2026-01-25
Niedziela na lodowisku w Gorlicach pod znakiem WOŚP [FOTO]
2026-01-24
34. Finał WOŚP: W niedzielę zbiórka na diagnostykę i leczenie chorób przewodu pokarmowego
2026-01-19
Znamy szczegółowy program 34. Finału WOŚP w Gorlicach
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Na zdjeciach wszystko piekne nawet Gorlice, ale przyszlosci nie ma.
Tarnow
12:43, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Ja w Gorlicach juz widze tych Turystow i Inwestorow, a dopiero wypilem dwa Wina.
Jak tu prawie kazdy.
12:40, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
*%#)!& naród kocha inwigilację,i lubi donosić😁✍️✍️✍️ sam na siebie.
yyyy
12:40, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Masło maślane xD
Iks de
12:40, 2026-05-21
9 5
jestem ze wsi ale to chyba dobrze, że NFZ zostanie zastąpiony przez WOŚP i starych dobrych towarzyszy, którzy umiejętnie potrafią zmobilizować nieletnie dzieci dla wsparcia pseudo służby zdrowia
9 1
Tak masz rację, wszędzie tam gdzie pojawią się starzy towarzysze musi być lepiej🤣🤣🤣 A jak już wezmą się za NFZ to będzie genialnie poprawi się jakość i terminowość bo zmniejszy się populacja🤣🤣🤣 Oni w tym są dobrzy😜
16 7
Ani Grosza ,nigdy!!!!
3 5
Dają tylko ci, co mają. Proste.
1 1
Zdjęcia 68,69 Januszek!!!🤣🤣🤣 wariacie!!!👍👍👍💪💪💪
2 1
Eeeeee to nie Januszek ino Mareczek. Pomylał em sie a nikt mie nie płoprawił. Maruś wariacie nic się nie zmieniłeś 😃😃😃
3 1
Powinni Cię wybrać maskotką WOŚP🤣🤣🤣
2 1
A Śturmoka na płozondkowego. Juz łon by tam płozondek zrobiół nie byłoby przeproś uproś
16 4
Komuchy będą mieć kasę na kampanię wyborczą.
2 12
To daj Grubemu wieprzowi z Ruspubliki zwisie konski
12 3
Duxxxpy nie urywa! Zaczęła się jazda po równi pochyłej jurasa w czerwonych gaciach. Trzeba będzie sprzedać rand rowera, bo utrzymanie drogie, a przyszły rok będzie jeszcze gorszy🫣🫣🫣🫣
12 4
Raz sierpem raz młotem czerwoną chołotę👍👍👍👍👍
5 2
na drzewach........
12 3
ale to kto ponosi koszty tej żenującej hucpy uczącej dzieci żebractwa, otóż my wszyscy podatnicy, czy tego chcemy czy nie chcemy, ale sami to żeśmy wybrali oddalając się tym samym od cywilizacji przyzwoitości a zbliżając się do ciemności
11 1
Ile z tego dostanie szpital w Gorlicach? Wielkie G.....
2 9
Jest to piękna idea jednocząca młodych ludzi od sztywniaków kujonów po punkowców ...... a jej efekty widać na oddziałach dzieciencych jak Polska długa i szeroka. Nie chcesz dać na zdrowie dzieciaków żadnych pieniędzy to nie dawaj nikt Cie nie zmusza, ale po co zohydzac to przedwsieziecie ?
1 1
to nic innego jak przybudówka aws i innych platformianych oszustów, jest to fundacja partyjna nic innego w dużej mierze.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz