W dniach 27–28 stycznia 2026 roku w Gorlicach odbędzie się Konkurs Pieśni Patriotycznej, wydarzenie łączące edukację historyczną, rozwój talentów wokalnych oraz kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia. Przesłuchania konkursowe zaplanowano w Auli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach.
Celem konkursu jest nie tylko prezentacja umiejętności artystycznych, ale przede wszystkim pogłębianie świadomości narodowej, odkrywanie znaczenia pieśni patriotycznych oraz twórcze przeżywanie historii zapisanej w muzyce i tekście. Dla uczestników śpiew staje się formą pamięci, refleksji i budowania wspólnoty opartej na wartościach narodowych.
Wydarzenie stanowi przestrzeń spotkania młodych ludzi, dla których tradycja i historia Polski są nadal żywe i ważne.
Do udziału w Konkursie Pieśni Patriotycznej zaproszeni są soliści oraz zespoły wokalne z następujących regionów:
Konkurs zostanie przeprowadzony w kilku kategoriach wiekowych, co pozwoli na sprawiedliwą ocenę uczestników i stworzy równe szanse dla wszystkich wykonawców.
Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, w tym dwudniowy wyjazd do Warszawy dla zdobywców I miejsc w kategorii solistów. Zwycięzcy otrzymają również możliwość występu podczas uroczystych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, co stanowi wyjątkowe wyróżnienie i artystyczne doświadczenie.
Każdy uczestnik konkursu otrzyma pamiątkowy dyplom oraz upominek, podkreślający znaczenie udziału w tym patriotycznym wydarzeniu.
Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Poseł na Sejm RP Barbary Bartuś oraz Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Ryszarda Pagacza. W organizację wydarzenia zaangażowane są także instytucje kultury i edukacji, dla których pielęgnowanie patriotyzmu i dziedzictwa narodowego stanowi istotną misję.
Organizatorem konkursu jest Powiat Gorlicki.
Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane od 7 do 21 stycznia 2026 roku.
Regulamin konkursu oraz wszystkie niezbędne formularze zgłoszeniowe dostępne są jako załączniki informacyjne na stronach:
Organizatorzy zachęcają do udziału i wspólnego wykonywania pieśni, które od pokoleń kształtują polską tożsamość narodową. Głos młodych artystów może stać się pięknym i poruszającym świadectwem pamięci, historii oraz miłości do Ojczyzny.
Źródło: Powiat Gorlicki
::news{"type":"see-also","item":"31473"}
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Mieszkańcy ocenią komunikację miejską w Gorlicach. Rusz
Więcej przystanków na ŁOKIETKA ! W Austrii autobusy jeżdżą nie pod takie góreczki i dają radę. Można puścić je odwrotnie przez Pocieszkę w dół i zrobić więcej przystanków. Koniecznie przy Działkach !!!
Łookietek
10:12, 2026-05-21
Areszt dla 25-latka z Gorlic. Śledczy zabezpieczyli nar
A na Komendzie kiedy będzie porządek ? Wszyscy wiedzą o CIOCI i jej mężu i nic nie robicie u siebie. Nikt wam już nie wierzy.
Wojna i pokój
09:57, 2026-05-21
Rewitalizacja 3 Maja w Gorlicach. Kiedy ruszą prace w c
Jak komus sie mowi ze Gorlice leza przy drodze Krajowej lub drogach Wojewodzkich, to ludzie robia sobie w oczy kpiny i pytaja sie, czy w ogole widzialem te drogi? i bym sie nie osmieszal ! Bo na tych drogach to ciezko zawrocic nawet rowerem.
Gorliczan,
07:17, 2026-05-21
Walczymy o defibrylatory! Zagłosuj na swoją gminę
NIECH MI KTOŚ POWIE ILE JEST JUŻ TYCH defibrylatorów W CAŁYM POWIECIE ,GMINACH GORLICKICH I ILE RAZY ZOSTAŁ CHODZI JEDEN UŻYTY ?
SZYM
06:58, 2026-05-21
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz