Wczoraj (6 listopada) w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, odbyła się uroczystość przekazania obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach. Funkcję tę objął młodszy inspektor Mirosław Mazur, który zastąpił na tym stanowisku nadkomisarza Mariusza Piotrowskiego.
Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Krakowie inspektorowi Arturowi Bednarkowi o rozpoczęciu ceremonii przez podinspektora Daniela Myśliwego Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. W dalszej kolejności odczytany został rozkaz personalny o powierzeniu obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach młodszemu inspektorowi Mirosławowi Mazurowi.
Następnie Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach nadkom. Mariusz Piotrowski pożegnał się ze sztandarem jednostki, a obejmujący pełnienie obowiązków na stanowisku przywitał się ze sztandarem jednostki. Obydwaj komendanci złożyli meldunki Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Krakowie o zdaniu obowiązków służbowych i objęciu obowiązków służbowych.
W dalszej części kolejno głos zabrali: Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie insp. Artur Bednarek, Starosta Powiatu Gorlickiego Mirosław Waląg, odchodzący ze stanowiska Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach nadkom. Mariusz Piotrowski oraz obejmujący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach mł. insp. Mirosław Mazur.
Symboliczne przekazanie obowiązków było wyrazem szacunku dla tradycji oraz ciągłości wartości, które stoją u podstaw służby mundurowej. Było nie tylko momentem powitania nowego komendanta oraz kierowanymi do niego gratulacjami, a także słowami uznania jego dotychczasowej pracy i życzeniami dobrej współpracy z podległymi funkcjonariuszami, lokalnymi samorządami i innymi instytucjami. Było także momentem podziękowania, wyrażenia szacunku i uhonorowania dorobku poprzednika i jego ogromnego zaangażowanie oraz oddania służbie i wielkiego wkładu w rozwój jednostki, którego praca na zawsze pozostanie ważnym elementem historii gorlickiej komendy policji. Uroczystość zakończyła się gratulacjami dla nowego przełożonego gorlickich policjantów oraz serdecznymi podziękowaniami dla odchodzącego skierowanymi od wszystkich zebranych w auli gorlickiej jednostki.
– czytamy na stronie gorlickiej jednostki.
::news{"type":"see-also","item":"38753"}
Ceremonia odbyła się w obecności: Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektora Artura Bednarka, Starosty Powiatu Gorlickiego Mirosława Waląga, Wicestarosty Powiatu Gorlickiego Marcina Krzemińskiego, burmistrzów i wójtów z terenu powiatu gorlickiego, Prokuratora Rejonowego w Gorlicach Sławomira Korbelaka oraz Zastępcy Prokuratora Rejonowego w Gorlicach Arlety Osikowicz, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach młodszego brygadiera Waldemara Kroka, Nadleśniczego Nadleśnictwa Gorlice Konrada Barczyka i Nadleśniczego Nadleśnictwa Łosie Bartłomieja Sołtysa, ks. Andrzeja Grycza Kapelana Prawosławnego Małopolskiej Policji, Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Gorlicach Przemysława Wszołka oraz przewodniczących związków zawodowych policji i pracowników policji, kadry kierowniczej, policjantek, policjantów, a także pracowników cywilnych z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach i jednostek podległych.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"6693"}
Źródło info: KPP w Gorlicach
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Ja w Gorlicach juz widze tych Turystow i Inwestorow, a dopiero wypilem dwa Wina.
Jak tu prawie kazdy.
12:40, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
*%#)!& naród kocha inwigilację,i lubi donosić😁✍️✍️✍️ sam na siebie.
yyyy
12:40, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Masło maślane xD
Iks de
12:40, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Dobry artykuł. Dowiedziałem się wszystkiego, to jest kompleksowa informacja. Jeśli nie kopiowany to gratuluję autorowi.
TH
12:16, 2026-05-21
8 1
Ale się bawią
7 2
Elita czy pseudoelita ? Obecność „prokuratorów”, rządzących i reszty z tzw. topu świadczy dobitnie o hermetyczności bezkarnych w tym mało miasteczkowym galicyjskim środowisku chodzących cnot. Brakło słynnej Pani poseł, broni Ziobro ?, radnych Sejmiku, bezkarnych sędziów, komorników. W państwie bezprawia w rozumieniu Tusku, chaosu, w państwie demokracji tzw. walczącej w przyszłym mieście smrodu i kilometrowych korków w godzinach szczytu to zjawisko normalne. Niestety !
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz