Zamknij

Wybierasz się na badania do gorlickiego szpitala? O tych zmianach warto wiedzieć!

12:00, 27.01.2024
Skomentuj fot. prostooleh, freepik.com / archiwum szpitala fot. prostooleh, freepik.com / archiwum szpitala

Dostajemy od Was sygnały, że czas oczekiwania na przyjęcie w punkcie pobrań gorlickiego szpitala bardzo się wydłużył. Jeszcze rok temu od momentu rejestracji do samego pobrania krwi mijało zazwyczaj kilkanaście minut. Czasami trochę dłużej, co zależało od liczby pacjentów, ale ogólnie wszystko szło bardzo sprawnie. Narzekacie, że zmiany, które wprowadził w ostatnim czasie szpital, sprawiły, że czas oczekiwania na pobranie materiału zdecydowanie wydłużył. O sprawie porozmawialiśmy z Jolantą Niemiec, kierownikiem Medycznego Laboratorium Diagnostycznego w gorlickim szpitalu.

 

Zmiany w funkcjonowaniu punktu pobrań w Medycznym Laboratorium Diagnostycznym w gorlickim szpitalu są konsekwencją wprowadzenia systemu informatycznego w Przychodni Przyszpitalnej i związanej z tym m.in. możliwości zleceń elektronicznych na badania laboratoryjne.

– podkreśla pani kierownik.

Remont, który został przeprowadzony w punkcie pobrań latem 2023 roku, pozwolił na powstanie dwóch oddzielnych gabinetów do pobierania materiału do badań.

Pacjent w punkcie pobrań ma zapewnioną całkowitą intymność, może zadać każde pytanie bez obawy, że rozmowa toczy się przy innych osobach.

 

Zorganizowane zostało również osobne stanowisko dla naszych najmłodszych pacjentów, co daje komfortowe warunki dla niemowląt, rodziców i personelu.

 

Rejestracja znajduje się w oddzielnym pomieszczeniu i również tam pacjenci mają możliwość uzyskania informacji lub rozmowy poufnej, co nie było możliwe w poprzednich warunkach.

To ważna informacja, by nie tracić czasu!

Zgodnie z informacjami umieszczonymi przed rejestracją i na tablicy ogłoszeń przed gabinetem nr 26 pacjenci, którzy posiadają zlecenie elektroniczne z przychodni przyszpitalnej są obsługiwani bezpośrednio w gabinecie nr 26A bez rejestracji (zlecenie na badania jest w systemie informatycznym szpitala), zaś pacjenci ze skierowaniem w formie papierowej i pacjenci na badania odpłatne muszą zostać zarejestrowani i następnie są obsługiwani w gabinecie nr 26.

Informacja na temat pacjentów uprzywilejowanych znajduje się na tablicy przed gabinetem nr 26.

Skąd takie długie kolejki?

Problemy, które pojawiły się w ostatnim czasie, wynikają głównie z liczby pacjentów, którzy zgłaszają się na badania. Od jesieni 2023 roku obserwujemy znaczny wzrost pacjentów, a szczyt liczby pacjentów przypadł na okres około świąteczny.

Według statystyk 28 i 29 grudnia 2023 roku liczba obsłużonych osób wynosiła 230 w każdy dzień. 28 i 29 grudnia 2022 roku było to 145 osób w każdy dzień.

Taki wzrost liczby pacjentów musi powodować niedogodności związane z dłuższym czasem oczekiwania na pobranie materiału.

 

Największa liczba pacjentów zgłasza się w godz. 8 – 10. Punkt pobrań czynny jest od godz. 6.30, w związku z powyższym prosimy o zaplanowanie wizyty poza godzinami szczytu.

Liczba pacjentów, którzy korzystają z usług laboratorium w gorlickim szpitalu, systematycznie wzrasta, co pokazują statystyki:

  • w 2020 roku: 25 570 pacjentów, w tym 4 959 były to badania odpłatne,
  • w 2021 roku: 32 689 pacjentów, w tym 7 267 były to badania odpłatne,
  • w 2022 roku: 37 323 pacjentów, w tym 9 170 były to badania odpłatne,
  • w 2023 roku: 42 111 pacjentów, w tym 10 617 były to badania odpłatne.

Istotny powód dużego zainteresowania badaniami

Medyczne Laboratorium Diagnostyczne posiada doskonałą kadrę oraz wysokospecjalistyczny sprzęt i uzyskuje bardzo dobre wyniki w przeprowadzanych Kontrolach Jakości Badań Laboratoryjnych, co potwierdzają uzyskane certyfikaty krajowe i międzynarodowe.

 

Wszystkie badania z naszego cennika wykonywane są w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej.

 

Pobrany materiał trafia w krótkim czasie do analizy, nie jest transportowany do odległych laboratoriów, co pozwala wyeliminować błędy związane z transportem materiału.

 

Wysoka jakość badań sprawia, że lekarze i pacjenci mają duże zaufanie do uzyskanych wyników badań, co skutkuje systematycznym wzrostem liczby pacjentów oraz wykonywanych badań.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

BodzioBodzio

14 0

Proszę brać przykład z punktu pobrań w szpitalu w Krośnie.
Przychodzisz bierzesz numerek kolejkowy z automatu i czekasz aż wyświetli się twój numer.
Po wejściu mówisz pani czy masz zlecenie i jakie, czy na własny koszt i pani kieruje cię na wolne stanowisko.
Szybko sprawnie i bez zbędnych podziałów.

12:36, 27.01.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzokSzok

9 4

Ludzie po covidzie zaczęli się badać czy im szczepionka nie zaszkodziła

12:39, 27.01.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaroMaro

6 6

Ufffff!!! A już myślałem,że żeby wejść do szpitala to trza będzie okazać Covid-ausweis n...tej dawki i mieć założoną maskę MP 6😂😂😂

12:41, 27.01.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZbigniewZbigniew

11 0

Przy takim wzroście pacjentów .... powinno się uruchomić bynajmniej jeszcze dodatkowe stanowisko do pobrania krwi aby kolejki nie były takie długie a pacjenci usatysfakcjonowani.... teraz każdy liczy się z czasem...

14:36, 27.01.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%