Zamknij

XII Gorlicka Wigilia. Zostań darczyńcą wigilii dla osób samotnych i potrzebujących

09:35, 16.11.2023 . Aktualizacja: 10:34, 16.11.2023
Skomentuj

Charytatywne wydarzenie, jakim jest Gorlicka Wigilia w tym roku odbędzie się już po raz dwunasty. Jej organizacja nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie udzielane przez wiele osób i firm. W imieniu Fundacji Róża zwracamy się z prośbą o wsparcie tegorocznej edycji!

Gorlicka Wigilia jest organizowana od 2011 roku przez Fundację Róża z Iwoną Budziak na czele. Dzięki temu wyjątkowemu wydarzeniu co roku wiele osób samotnych i potrzebujących w okresie świątecznym może przeżyć chwile prawdziwej radości. Wigilia ta to jednak nie tylko wspólny posiłek na gorlickim Rynku, co roku to także niemal 300 paczek, które trafiają do osób potrzebujących, dzieci z Domu Dziecka, a także chorych, przebywających na oddziałach dziecięcych Specjalistycznego Szpitala w Gorlicach.

Dziś mamy trudne czasy. Niestety skutki inflacji dają we znaki również w przypadku organizacji tego wydarzenia. Co roku organizację wspiera wiele osób i firm, jednak potrzeby wciąż rosną, a organizatorom jednocześnie bardzo zależy, by pomoc dotarła do jak największej liczby potrzebujących osób. W końcu okres Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, kiedy wszyscy powinni się czuć szczęśliwi.

Wraz z Miastem Gorlice z burmistrzem Rafałem Kuklą, Bazylika Mniejszą Narodzenia Najświętszej Marii Panny z proboszczem ks. Stanisławem Ruszelem oraz Kołami Łowieckimi zapraszamy do pomocy w tym szczytnym i charytatywnym wydarzeniu

- Fundacja Różna prosi o wsparcie

Potrzebna pomoc - wierzymy w Was!

W tym miejscu wracamy się z gorącym apelem, zarówno do ludzi dobrego serca, a także firm o wsparcie tegorocznej edycji. Udzielić go można zarówno w formie finansowej, jak również rzeczowej. Najbardziej potrzebne produkty to artykuły higieniczne oraz spożywcze, ale może to być również cokolwiek innego, czym można obdarować dzieci i osoby potrzebujące - ważne jednak, aby były to produkty nowe, nieużywane.

  • Wsparcia finansowego można dokonywać na rachunek bankowy Fundacji Róża: Bank BGŻ: 13 1600 1462 1817 2661 9000 0001
  • W przypadku pomocy rzeczowej prosimy o kontakt telefoniczny: Prezes Fundacji: 513 149 404, Manager: 515 366 742

Portal Gorlice24.pl wspiera Gorlicką Wigilię! 

Każda firma, która wesprze tegoroczną Gorlicką Wigilię zostanie wyróżniona na łamach naszego portalu, oprócz wspomnienia w artykule podsumowującym wydarzenie przez tydzień w okresie świątecznym wyemitujemy banner reklamowy, w którym wymienimy wszystkich darczyńców Wigilii.

Będzie to forma podziękowania i wyróżnienia wszystkich tych, którzy okazali serce i wsparli tą szczytną inicjatywę.

Wigilia już 17 grudnia

W tym roku wigilia dla osób samotnych i potrzebujących odbędzie się w niedzielę 17 grudnia o godzinie 14:00 na gorlickim Rynku. Wzorem lat ubiegłych po wspólnej modlitwie i połamaniu się opłatkiem każda potrzebująca osoba będzie mogła zjeść ciepły wigilijny posiłek oraz zabrać ze sobą dania do domu.

W trakcie trwania Wigilii odbędzie się również  wspólne kolędowanie. Wraz z Restauracją Orchidea, która przygotuje ciepłe posiłki oraz kołami łowieckimi, kołami wędkarskimi, które również biorą udział w przygotowaniu dań będziemy wspólnie celebrować ten wigilijny czas.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

PiS daPiS da

2 3

Będzie z tego potrącony pisowski podatek od zbiórek?
Jaką mejzą trzeba być, aby dobrowolne datki na chorych i potrzebujących podatkować? 21:17, 16.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%