Zamknij

Strażacka brać chce pomóc 21-letniemu druhowi w walce z ciężką chorobą

09:55, 18.09.2023 . Aktualizacja: 10:16, 18.09.2023
Skomentuj fot. pomagam.pl / Na leczenie strażaka Matusza fot. pomagam.pl / Na leczenie strażaka Matusza

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Osobnicy zwrócili się do nas z prośbą o nagłośnienie akcji charytatywnej, którą już w najbliższą sobotę (23 września) przeprowadzą w swojej miejscowości. Pieniądze ze zbiórki trafią do 21-letniego druha z ich jednostki, który walczy z ciężką chorobą.
 

Mateusz Synowiecki, jest strażakiem w Ochotniczej Straży Pożarnej w Osobnicy. Ma 21 lat. Do niedawna ten pełen pasji młody chłopak czerpał radość z niesienia pomocy innym. Życie napisało dla Mateusza całkiem inny – ponury scenariusz, a my musimy zrobić wszystko, by tym razem to Jemu pomóc… 

– podkreślają druhowie z Osobnicy.

Wszystko zaczęło się na początku kwietnia. Najpierw Mateusza zaczął boleć brzuch, który jak się okazało, był objawem źle pracującej nerki. Po tygodniowej wizycie w szpitalu w Krośnie, poddaniu go szeregowi badań i założeniu drenażu wspomagającego prace chorej nerki, podejrzewano u młodego mężczyzny guza prostaty.

Szersza diagnostyka i pobranie biopsji dała zatrważającą diagnozę – pozaszkieletowy mięsak Ewinga, czyli prymitywny guz neuroektodermalny. Lekarze podjęli decyzję o leczeniu 21-latka chemioterapią w specjalistycznej klinice w Warszawie, które ma trwać blisko rok.

Mateusz wraz z rodzicami na leczenie w Warszawie musi jeździć co trzy tygodnie na pięciodniowe cykle chemioterapii. Koszt jednorazowego wyjazdu wynosi około trzech tysięcy złotych.

My – jego strażacka rodzina, jak obiecaliśmy – ruszymy niebo i ziemię, by pomóc wrócić Mateuszowi do zdrowia i pełni sił. Dlatego zwracamy się do Was – każda złotówka ma znaczenie i za każdą będziemy ogromnie wdzięczni. 

Zbiórka na rzecz druha Mateusza zostanie przeprowadzona w Osobnicy w najbliższą sobotę (23 września) od godz. 9.

Wpłaty na leczenie 21-latka można dokonywać również przez zbiórkę internetową założoną na portalu pomagam.pl – TUTAJ

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%