Zamknij
REKLAMA

Strażacy ćwiczyli w gorlickiej ocynkowni

11:15, 27.03.2023 . Aktualizacja: 11:46, 27.03.2023
Skomentuj fot. Anna Bednarz / TLC fot. Anna Bednarz / TLC

W ubiegłym tygodniu (20, 21 i 22 marca) w gorlickiej firmie TLC odbyły się ćwiczenia, których celem było doskonalenie umiejętności praktycznych strażaków z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych.
 

Podczas pozorowanego pożaru w hali produkcyjnej (ocynkowni) strażacy mieli za zadanie ugasić ogień oraz ewakuować dwie poszkodowane osoby i udzielić im kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Podczas akcji ratowniczo-gaśniczej przećwiczono również współdziałanie strażaków PSP i OSP, organizację łączności oraz współpracę kierownictwa zakładu ze strażakami.

W ramach ćwiczeń strażacy zapoznali się z obiektem w tym z profilem produkcji, usytuowaniem przeciwpożarowego wyłącznika prądu i kurka głównego instalacji gazowej, drogami pożarowymi, zaopatrzeniem wodnym, miejscami umożliwiającymi swobodne rozstawienie podnośnika oraz uwarunkowaniami mającymi znaczenie dla sprawnego prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych

– wyjaśnia młodszy brygadier Dariusz Surmacz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

I dodaje:

Po zakończeniu ćwiczeń dokonano ich podsumowania oraz przedstawiono wnioski i spostrzeżenia mające na celu usprawnienie prowadzenia działań zarówno przez strażaków jak i w początkowej fazie pożaru przez pracowników.

W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gorlicach, druhny i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Bieczu, Dominikowicach, Kobylance, Moszczenicy, Ropie, Szymbarku oraz dyrekcja i kierownictwo zakładu.

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%