Zamknij
REKLAMA

Policjanci na stoku w Sękowej! Do wygrania były kaski, plecaki i odblaski

09:06, 03.02.2023 . Aktualizacja: 09:14, 03.02.2023
Skomentuj fot. KPP w Gorlicach fot. KPP w Gorlicach

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, gorliccy policjanci spotkali się z dziećmi na stoku narciarskim w Sękowej. Celem wizyty mundurowych było promowanie bezpieczeństwa na stokach narciarskich i poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszaniem obowiązujących przepisów.
 

Zimą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, poza działaniami skierowanymi do dzieci uczestniczących w wypoczynku zorganizowanym, spotykają się także z młodymi adeptami sportów zimowych. Regularnie odwiedzają zlokalizowane w regionie stacje narciarskie.

[ZT]14267[/ZT]

Wczoraj (2 lutego) policjant zajmujący się profilaktyką społeczną wspólnie z dzielnicowym odwiedzili dzieci i młodzież spędzające czas na stoku narciarskim w Sękowej. Funkcjonariusze promowali odpowiedzialne postawy podczas korzystania ze stoków, prowadzili rozmowy instruktażowe, przypominali podstawowe zasady bezpieczeństwa, w tym m.in. o obowiązku jazdy w kasku ochronnym przez dzieci i młodzież do 16 roku życia.

Młodzi narciarze mieli także okazję wziąć udział w konkursie, a pytania były dostosowane do wieku uczestników. Każdy, kto prawidłowo wykonał zadanie, brał udział w losowaniu nagród, m.in. narciarskich kasków ochronnych, plecaków, specjalnych odblasków. Ponadto wszystkie dzieci biorące udział w rywalizacji otrzymały z rąk policjantów drobne upominki, ulotki informacyjne z dekalogiem narciarza.


Źródło info: KPP w Gorlicach

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (3)

XX

7 1

Coroczna propaganda radnego wójciny trwa :))))) 10:40, 03.02.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gość Gość

1 2

Dzieci były zadowolone 👍 14:24, 03.02.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AxelAxel

0 0

Jakie znacie największe gorlickie mezalianse?
Przedział czasowy od połowy XX do teraz :DD 09:57, 04.02.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%