Zamknij
REKLAMA

Przyznano promesy. Będą ważne inwestycje w trzech gminach powiatu gorlickiego!

13.02, 24.01.2023 . Aktualizacja: 14.13, 24.01.2023
Skomentuj fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
REKLAMA

Wczoraj (23 stycznia) ponad trzydziestu małopolskich samorządowców odebrało z rąk marszałka Witolda Kozłowskiego promesy na pomoc finansową dla gospodarki wodno-ściekowej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.


Gospodarka wodno-ściekowa jest jednym z najważniejszych elementów codziennego życia mieszkańców, a potrzeby na budowę tej niezwykle potrzebnej infrastruktury, by podnosić jakość życia na obszarach wiejskich, są wciąż obiektem niezwykłej troski, nie tylko samorządów lokalnych. Zarząd Województwa Małopolskiego przekazuje na ten cel kolejne fundusze – 128 mln zł.

 

Gratuluję władzom poszczególnych gmin determinacji i skuteczności w pozyskaniu środków unijnych. To istotny krok w kierunku unowocześnienia gospodarki, to starania o lepszy klimat, by woda i kanalizacja były na europejskim poziomie. Dzięki temu nasze samorządy stają się liderami w poprawie życia mieszkańców, by Małopolanom było jak najlepiej

– podkreślał marszałek Witold Kozłowski

Środki przekazane gminom i spółkom komunalnym w ramach trzeciego naboru umożliwią:

  • budowę 123 km sieci kanalizacyjnej;
  • budowę 80 km sieci wodociągowej;
  • budowę 200 przydomowych oczyszczalni ścieków;
  • budowę i przebudowę czterech ujęć wody;
  • budowę jednej oczyszczalni ścieków.

Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył dotąd na gospodarkę wodno-ściekową w ramach PROW łącznie 320 mln zł.

Ponad 27 milionów z przyznanych w Miasteczku Galicyjskim promes trafiło do powiatu nowosądeckiego. Najwięcej, bo pięć milionów złotych trafiło do Gminy Grybów, za przyznane fundusze rozbudowana ma zostać, siec wodociągowo kanalizacyjna.

Pieniądze trafiły również do gminy Gorlice, gminy Łużna i gminy Lipinki.

Gmina Gorlice 3 mln 203 tys. 352 zł przyznanej promesy wykorzysta na budowę kolejnego odcinka sieci wodociągowej w Stróżówce, budowę łącznika wodociągowego Kobylanka – Dominikowice i samej sieci w Kobylance oraz budowę kanalizacji sanitarnej w Zagórzanach.

Gmina Łużna otrzymała promesę w wysokości 3 mln 338 tys. 698 złotych. Pieniądze zostaną wykorzystane na budowę kanalizacji sanitarnej w Szalowej i odcinek sieci wodociągowej w Mszance i Woli Łużańskiej.

Gmina Lipinki promesę w wysokości 3 mln 744 tys. 65 złotych wykorzysta na budowę odcinków kanalizacji sanitarnej w Wójtowej, Bednarce (przysiółek Bednarskie) i Lipinkach (od strony Bednarskiego) oraz na budowę odcinka sieci wodociągowej w Rozdzielu.
 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

DziennikarzSledczyDziennikarzSledczy

5 5

W listopadzie 2020 r. odwiedziłem Panią Starostę, jakiej przedstawiłem wydarzenia które na terenie Powiatu Gorlickiego miały miejsca w tzw. zaściance, tylko dla wtajemniczonych. Chodzi o masę zabójstw, ukrywanej prawdy, zlecenia likwidacji ludzi, wpisywanie ludzi na cov19 byle by ich nie brać do szpitala gdzie mordowali w biały dzień, oraz handlu ludzmi na dps na sienkiewicza ze szpitalem w odciąganiu tzw. nadmiernych zgonów. Po prostu na 1 dzień na DPS by nie umierali za dużo w szpitalu ludzie.
Dziennikarze lokalni jedzcie do Starosty i zobaczcie czy coś ruszyło, bo na razie to mafia tamtejszego regionu mnie ściga, a nie zbrodniarzy itd. Ponadto Starostwo dostało grafik plandemii i go jak widzę urkywają. Taśmy z tego co się działo będą wnet w necie. 19:00, 24.01.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PLPL

2 1

Ale doliszpier :/ 14:08, 25.01.2023


0%