Zamknij

Stanisław Gurba ze statuetką Pro Publico Bono! Relacja z gali [FOTO]

Piotr Boczoń Piotr Boczoń 20:37, 20.01.2023 . Aktualizacja: 21:44, 20.01.2023
Skomentuj Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24 Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24

Uroczysta gala w Kasztelu w Szymbarku rozpoczęła się od spotkania noworocznego (20.01.). Ta część została uświetniona przez wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach pod kierunkiem instruktor Agaty Masztafiak. Nie zabrakło też noworocznego toastu, a wzniesiono go bezalkoholowym szampanem. Tego wieczoru najważniejsza jednak była druga część wydarzenia, czyli wręczenie corocznego wyróżnienia Pro Publico Bono.

Idea nagrody Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego „PRO PUBLICO BONO” zrodziła się w roku 2009. Jej inicjatorem był ówczesny przewodniczący Rady Powiatu, obecny również na trzynastej edycji, Marek Bugno. Nagroda ta jest to wyróżnieniem i podziękowaniem dla ludzi zasłużonych na sferze społecznej i charytatywnej. Jest to także forma pokazania światu wzorów do naśladowania. Mottem przewodnim nagrody są słowa św. Jana Pawła II „Każdy człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi…”

Dotychczas laureatami zostali: ks. Jerzy Gondek, Jan Spólnik, śp. Stanisław Kozieł, ks. Arkadiusz Barańczuk, Stanisław Nosal, dr Marta Przewor, Lokalne Centrum Wolontariatu Kwiatonowickiego Stowarzyszenia Homini, Danuta Szpyrka, Anna Wiejaczka, Iwona Budziak, Roman Korbicz, dr Aleksander Wójcik, 

W tym roku oprócz nagrody głównej wręczono dwa wyróżnienia. Otrzymali je:

  • Małgorzata Markowicz –prezes Stowarzyszenia na rzecz Sprawności Dzieci i Młodzieży „Sprawne Smoki” - wyróżnienie za zaangażowanie, pomoc drugiemu człowiekowi, poświęcony czas i ogromne serce

  • Roman Trojanowicz – prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gorlickiej - wyróżnienie za wieloletnią aktywną działalność środowiskową na rzecz historii i teraźniejszości Ziemi Gorlickiej oraz dla rozwoju promocji turystyki i krajoznawstwa

Statuetkę Pro Publico Bono w tym roku otrzymał Stanisław Gurba, od wielu lat angażujący się przede wszystkim w pomoc osobom z niepełnosprawnościami.

Wiedziony wrodzoną wrażliwością i chęcią niesienia pomocy najbardziej potrzebującym, jest mocno zaangażowany w integrację osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów z lokalnym środowiskiem, jako mentor wspiera ideę wolontariatu wśród młodzieży powiatu gorlickiego w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

- tymi słowami laureata przedstawił prowadzący galę Daniel Markowicz.

Po wręczeniu statuetki głos zabrał przewodniczący Rady Powiatu:

Dzisiaj poznaliśmy kolejną wspaniałą trójkę osób, które dołączyły do zacnego grona ludzi z pasją społecznikowską. Ludzi poświęcających swój czas i energię na pomoc ludziom chorym, z niepełnosprawnościami, seniorom, wnoszących w ich życie radość, uśmiech i nadzieję. Ludzi edukujących i wychowujących dzieci, młodzież i… nas dorosłych.

- mówił Witold Kochan.

Choć działalność społeczna i charytatywna wymaga ogromnego nakładu pracy i czasem niesie ze sobą wiele trudności - daje najwięcej satysfakcji, a każde nawet drobne osiągnięcie dodaje skrzydeł. To właśnie Wy, swoich postępowaniem uskrzydlacie innych i za to serdecznie dziękuję. Dajecie Państwo nam wszystkim wyjątkową lekcję miłości i szacunku do drugiego człowieka.

- mówiła Maria Gubała, Starosta Powiatu Gorlickiego.

[FOTORELACJA]2037[/FOTORELACJA]

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

aliali

18 8

Powiaty powinny zostać zlikwidowane! 21:54, 20.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

6 4

Stasiu, serdeczne gratulacje! I chwała Ci za Twoją działalność! 09:27, 21.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FanFan

9 6

Mery 3-maj się !. 09:45, 21.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ziemianin gorlickiZiemianin gorlicki

4 0

Panowie radni powiatowi! A kto utworzył to gremium przyznające nagrody? MOże wiecie kto to jest? 20:06, 23.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%