Zamknij
REKLAMA

Sprawne Smoki na obiedzie u Agaty Kornhauser-Dudy w Pałacu Prezydenckim!

Piotr Boczoń Piotr Boczoń 13.58, 09.12.2022 . Aktualizacja: 14.00, 09.12.2022
Skomentuj fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP
REKLAMA

Podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Sprawności Dzieci i Młodzieży "Sprawne Smoki" w czwartek 8 grudnia spotkały się z Pierwszą Damą w Warszawie. Było to nie tylko wielkie przeżycie dla dzieciaków, ale również okazja do zobaczenia Sejmu, a także nawet spotkania się z Prezydentem Andrzejem Dudą!

Wizyta w Pałacu Prezydenckim była ogromnym przeżyciem i wyróżnieniem. Z inicjatywy pani poseł Elżbiety Zielińskiej uczestniczyliśmy w niecodziennym wydarzeniu jakim spotkanie z Pierwszą Damą, a i udało się spotkać chociaż na chwilę Prezydenta Andrzeja Dudę.

- opowiada nam Łukasz Brzeziański, trener Sprawnych Smoków.

Pani Prezydent podjęła nas w Sali Kolumnowej znanej nam jedynie z telewizji. Zostaliśmy dodatkowo ugoszczeni smacznym obiadem. Była okazja do rozmów ponieważ Pani Prezydent jest bardzo otwartą, ciepłą o dobrym sercu osobą, szczególnie wrażliwą i empatyczną jeśli chodzi o tematykę osób niepełnosprawnych. Wręczyła nam upominki mikołajowe wraz ze świątecznymi życzeniami.

- relacjonuje spotkanie.

Dzieci, przy wspólnym posiłku dzieci opowiadały Pierwszej Damie o swoich pasjach i zainteresowaniach, nauce, prezentach od św. Mikołaja czy nawet o trwającym mundialu. 

W trakcie spotkania Pierwsza Dama rozmawiała z opiekunami i rodzicami dzieci o projektach rehabilitacji osób niepełnosprawnych i turnusach dla całych rodzin połączonych z poznawaniem różnych metod rehabilitacyjnych i integracji podopiecznych. W Pałacu rozmawiano także o wsparciu systemowym dorosłych osób z niepełnosprawnościami oraz możliwościach podejmowania przez nie pracy zawodowej.

Stowarzyszenie, o którym już wielokrotnie wspominaliśmy na łamach naszego portalu opiekuje się dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnościami fizycznymi i sprzężonymi. Obecnie grupa liczy 45 podopiecznych.

Gorące podziękowania składamy dla pani poseł Elżbiety Zielińskiej za zorganizowanie spotkania oraz możliwość zwiedzania Pałacu Prezydenckiego oraz Sejmu.

- Dodaje Brzeziański w imieniu Sprawnych Smoków z Gorlic.

[FOTORELACJA]1980[/FOTORELACJA]

Przypomnijmy również, że Sprawne Smoki niedawno mieliśmy okazję oglądać na ekranach telewizorów. Poopieczni gorlickiego stowarzyszenia wystapili w spocie reklamowym z udziałem Lukasa Podolskiego!

[ZT]13560[/ZT]

Źródło: Stowarzyszenie Sprawne Smoki / Kancelaria Prezydenta RP

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (8)

qwertqwert

18 16

Czyli dudowa jednak potrafi się odezwać. Szkoda, że w debacie publicznej się nie udziela. 20:50, 09.12.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

TaaTaa

6 11

Komorowska gadką zajeżdżała wszystkich ,nazwisko pisze się z dużej litery 18:55, 10.12.2022


qwertqwert

9 6

Skoro sam wywołałeś porównanie do Komorowskiej to cóż więcej miałbym dodać w komentarzu do tak szlachetnej ligi pierwszych dam. Dudowa to nie nazwisko tak przy okazji. Skoro już jesteśmy w tym miejscu to Maria Kaczyńska się udzielała w kwestiach społecznych a nauczycielka milczy jak zaklęta 👎 08:40, 11.12.2022


22d22d

3 15

teraz w choinkach jedynki
akcja coroczna
pomagaja tez ukrainskim uchodźcom
nawet pani anna dymna przyjeła pod skrzydła
a tyle dzieci w Polsce potrzebują pomocy
i to nie od roku
dwuch
22:56, 09.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkaniecmieszkaniec

7 5

Brawo dla Pierwszej Damy za okazanie empatii tym dzieciom .
Brawo dla Łukasz Brzezianski za szczere słowa o Pani Prezytentowej .
👏👏👏👏 12:54, 11.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kuba DiduchKuba Diduch

5 2

Qwert może po prostu Pierwsza Dama wspomniała pana Rydzyka, który Ś.P. Prezydentową Marię Kaczyńską za jej postawę wobec kobiet nazwał publicznie szambem. I postanowiła nie narażać się niepotrzebnie. Człowieczeństwo a polityka to czasem bardzo odległe sprawy. 15:29, 11.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

qwertqwert

2 2

Kuba, to nie jest dla mnie argument skoro żona prezydenta boi się odezwać na jakikolwiek temat żeby się "nie narażać niepotrzebnie" bo ją rydzyk skrytykuje. Zadaniem pierwszej damy jest bycie aktywną i działania na rzecz osób potrzebujących oraz poruszanie trudnych tematów a ona nic. No, może poza pyskówką z młodzieżą w fast foodzie, która to dziewczyna śmiała powiedzieć dudusiowi, że łamie konstytucję. 09:32, 12.12.2022


zyziozyzio

1 3

Same lewusy w komentarzach. Admin płakał jak pisał... 12:59, 12.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%