Zamknij
REKLAMA

IX Senioralia w Krakowie z udziałem gorlickich seniorów [FOTO]

20.27, 25.09.2022 . Aktualizacja: 20.28, 25.09.2022
Skomentuj foto: glosseniora.pl
REKLAMA

W minionym tygodniu w Krakowie odbyły się IX Międzynarodowe Senioralia zorganizowane przez Stowarzyszenie Manko - Głos Seniora. Udział w wydarzeniu wzięło aż 4 tysiące seniorów!

i zza granicy zrzeszonych w Programie Gmina Przyjazna Seniorom-Ogólnopolska Karta Seniora! Na uczestników wydarzenia czekały dwa dni wypełnione atrakcjami, m.in. konferencją dla samorządów zrzeszonych w ramach programu Gmina Przyjazna Seniorom-Ogólnopolska Karta Seniora w Pałacu Krzysztofory, wykładami i bezpłatnym seansem w Kinie Kijów, bezpłatnymi badaniami i konsultacjami medycznymi w Parku Jordana, jak również licznymi występami artystycznymi, w tym niesamowitym koncertem Alexandra Martineza oraz Międzypokoleniówką z DJ Wiką!

Drugi dzień IX Międzynarodowych Senioraliów w Krakowie (22.09), w którym udział wzięli seniorzy z gorlickiego Klubu Seniora zaczął się od uroczystej mszy w intencji Pogodnej Jesieni Życia w Kościele Mariackim. Po zakończeniu Eucharystii Seniorzy na czele z Prezesem Głosu Seniora – Łukaszem Salwarowskim ruszyli ulicami miasta w największej w Polsce paradzie „Senior ma Moc”.

Uczestnikom towarzyszyły kolorowe stroje, transparenty, wesołe okrzyki i śpiewy. Po okrążeniu Rynku Głównego parada skierowała się w stronę Parku Jordana – gdzie czekała dalsza część Senioraliów, która rozpoczęła się od uroczystego przekazania kluczy do miasta Kraków z rąk Andrzeja Kuliga – Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa na ręce Ambasadorów Głosu Seniora.

W kolejnej części odbyły się wykłady edukacyjne (na temat zdrowia, bezpieczeństwa, polityki senioralnej oraz aktywizacji seniorów), seniorzy mogli także skorzystać z bezpłatnych badań oraz konsultacji lekarskich (badania kardiologiczne, badania ciśnienia, badania słuchu, badania wzroku, badania cukru, badania gęstości kości, pomiar masy ciała). Na stoisku Bezpieczny Senior Głosu Seniora w ramach kampanii Stop manipulacji, nie daj się oszukać seniorzy mogli zapoznać się z najnowszymi metodami oszustw

Część rozrywkowa wydarzenia składała się z licznych występów artystycznych zespołów seniorskich, wspaniałego koncertu Alexandra Martineza, konkursów z nagrodami, największego w Polsce ogólnopolskiego Pokazu Mody Stylowi Seniorzy, w której wzięła udział rekordowa ilość ponad 40 Seniorów z całej Polski.

[FOTORELACJA]1856[/FOTORELACJA]

Źródło: Materiały Prasowe Stowarzyszenie MANKO / glosseniora.pl

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%