Zamknij
REKLAMA

Bielanka. Tym razem wstęgi nie przecinała władza, a Wójt za to... [ FOTO ]

22:16, 02.07.2022 | .
Skomentuj Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24
REKLAMA

W sobotę w Bielance odbyła się Wakacyjna Biesiada.  Jej najważniejszą częścią było otwarcie nowego placu zabaw i mini siłowni na świeżym powietrzu. Wstęgę przecinano kilkukrotnie! I wyjątkowo nie robili tego przedstawiciele władzy! Wójt za to sprawdził swoje siły na urządzeniach do ćwiczeń!

Rodzinna Biesiada w Bielance odbyła się na boisku przy Warsztatach Terapii Zajęciowej. Wydarzenie połączono z otwarciem nowego placu zabaw. Ten nie jest duży, bo i sama miejscowość nie ma wielu mieszkańców. Liczy się to, że najmłodsi będą mieli miejsce do wspólnego i aktywnego spędzania czasu wolnego. 

Impreza rozpoczęła się od występów artystycznych dzieci, po czym nastąpiła część oficjalna - gości powitała sołtys Bielanki Justyna Pękala. Następnie Wójt Gminy Gorlice Jan Przybylski zaprosił wszystkich na... przecięcie wstęgi! Jednak nie było to klasyczne przecinanie wstążki przez oficjeli - wszak przy inwestycji tej wielkości mogłoby to wyglądać co najmniej dziwnie.  

Nożyczek jak zwykle było jednak sporo. Z koszyczka szybko trafiły w ręce najmłodszych, którzy ustawiając się w kolejce po kilka naraz przecinało wstęgę. Z racji, że gromada dzieciaków była całkiem spora czynność przecinania musiała być powtórzona kilkukrotnie. Wójt z panią sołtys rozwijali kolejne metry wstęgi, a przyszli użytkownicy placu zabaw cięli i cięli. W ten sposób można by powiedzieć - wszystkie dzieci wspólnie otworzyły dla siebie plac zabaw. Po tym na każde dziecko czekały słodycze. 

Gościem podczas wydarzenia był Stanisław Pasoń, jak sam o sobie mówi "Chłop". Były poseł, a obecnie radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, postać bardzo charakterystyczna wśród lokalnych polityków, wręczył pani sołtys i wójtowi parasole, a najmłodszym rozdawał książki, albumy i foldery związane z naszym województwem. Tematów politycznych na szczęście nie poruszano.

Kiedy formalności były już załatwione, a urządzenia udostępnione konieczne były ich wypróbowanie. Te przeznaczone do zabaw już były w użyciu przez najmłodszych, jednak obok placu stanęły także maszyny do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Przetestowali je organizatorzy całego przedsięwzięcia, czyli sołtys z wójtem Janem Przybylskim (FOTO!). Orbitrek postanowił sprawdzić nawet radny Pasoń.

Następnie w programie biesiady był występ podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz zabawy z animatorem dla dzieci. Finałem biesiady był koncert zespołu Serencza.

[FOTORELACJA]1746[/FOTORELACJA]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

PakerPaker

4 1

Te siłownie pod chmurką to porażka, nikt z tego nie korzysta, będzie rdzewiało i zawadzało. 20:11, 03.07.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LollllllllllllLollllllllllll

0 0

Sas but true
13:46, 06.07.2022


0%