Zamknij
REKLAMA

Pierwsza sesja MRP za nami! Kto został przewodniczącym?

08:54, 21.06.2022 | PB
Skomentuj fot. Starostwo Powiatowe w Gorlicach
REKLAMA

Po raz pierwszy obradowała Młodzieżowa Rada Powiatu Gorlickiego. Podczas spotkania młodzi ludzie odebrali nominacje do rady i wybrali spośród siebie członków prezydium.

Kadencja Młodzieżowej Rady Miasta, która tyle co odbyła swoją ostatnią sesję kadencja trwa jeden rok. W przypadku Młodzieżowej Rady Powiatu wybrani do niej uczniowie będą urzędować przez okres 3 lat. W tym czasie będą dbać o interesy młodzieży w powiecie i promować samorządność wśród koleżanek i kolegów.

Młodzieżowa rada obradowała w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w piątek 17 czerwca po raz pierwszy. Wybory w szkołach odbyły się maju br. 

[ZT]12077[/ZT]

W sesji uczestniczyli również wicestarosta Stanisław Kaszyk, członkowie Zarządu Powiatu: Jerzy Nalepka i Adam Urbanek, przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Ryszard Guzik, Skarbnik Powiatu Agnieszka Szkaradek, Dariusz Napora z referatu Obsługi Prawnej, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Tadeusz Mikrut a także dyrektorzy szkół.

Obrady otworzył przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Witold Kochan, który w trakcie sesji, wraz z wiceprzewodniczącymi Romanem Dziubiną i Janem Morańdą uroczyście wręczali nominacje do rady.

Radni podczas pierwszej sesji wybrali spośród siebie Komisję Skrutacyjną w składzie: Milena Lenard – przewodnicząca oraz Paweł Reczek i Nikola Hajduk.

Zasady na poważnie

Wybory odbyły się z zachowaniem wszystkich procedur. Zgłaszani kandydaci do prezydium rady mieli za zadanie krótko się przedstawić i przekonać pozostałe osoby do swojej kandydatury. Wybór przewodniczącego rady nastąpił dopiero w czwartym głosowaniu, natomiast wiceprzewodniczącego w trzecim.  Do pełnienia funkcji przewodniczącego rady wybrano Mikołaja Mikruta (I Lo im. M.Kromera w Gorlicach), wiceprzewodniczącego: Kingę Fydę (ZSO w Bobowej). Z uwagi na przeciągające się obrady, ogłoszona została przerwa. Wybór członka prezydium – sekretarza rady - nastąpi po wznowieniu obrad.

Młodym radnym gratulacje i życzenia owocnej pracy na rzecz młodzieży z powiatu gorlickiego składali przewodniczący Witold Kochan i wicestarosta Stanisław Kaszyk.

[FOTORELACJA]1730[/FOTORELACJA]

Źródło: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

[ZT]12142[/ZT]

 

(PB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%