Zamknij
REKLAMA

Dzień Produktu Regionalnego w najmniejszym uzdrowisku w Polsce

23:12, 20.06.2022 | PB
Skomentuj fot. Gmina Sękowa
REKLAMA

Impreza powstała z inicjatywy Gminy Sękowa. Podczas wydarzenia nie zabrakło degustacji i prezentacji lokalnych produktów. Był też konkurs w lepieniu pierogów.

Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Sękowej. Założeniem imprezy było promowanie lokalnego produktu regionalnego, marki KARPATING m.in. karpia zatorskiego, piernika kasztelańskiego, rękodzieła, produktów z regionu. 

Nie bez znaczenia była też chęć prezentacji i zwrócenia uwagi na najmniejsze uzdrowisko w Polsce jakim jest Wapienne.

Po oficjalnym przywitaniu gości na scenie wystąpili najmłodsi mieszkańcy Ropicy Górnej. Następnie odbyła się prezentacja stoisk, które zostały rozlokowane wzdłuż Promenady Napoleońskiej. A swoje ekspozycje miały tutaj: Uzdrowisko Wysowa-Zdrój, Grzegorz Szpila (koronka klockowa) Bobowa, Pasieka na Zastawiu (miody i art. z propolisem) Miejsce, Koło Gospodyń Wiejskich z Kobylanki (ciasta, gastronomia), KGW Pogórzanie, Anna Dobrowolska (Krywulka), Rodzina Bodak (wyroby z drewna).

Nie zabrakło licznych zabaw z udziałem Grupy animacyjnej ZWARIOWANI, były gry i zabawy dla najmłodszych.

Na scenie Amfiteatru wystąpiła Orkiestra Dęta z mażoretkami z Dominikowic oraz uczniowie GOK w Sękowej. Gwiazdą wieczoru był koncert zespołu Vis a Vis.

Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs, który zorganizowały Polskie Piekarnie z Libuszy, podczas którego dzieci wraz z rodzicami lepiły pierogi z owocami. W rywalizacji najważniejsza była wspólna kulinarna zabawa, a wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.

[FOTORELACJA]1728[/FOTORELACJA]

Źródło: Gmina Sękowa

(PB)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ellaa ellaa

3 1

stroj ludowy okropnie pogrubia 14:12, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%