Zamknij
REKLAMA

Pyszna grochówka, zwiedzanie komendy i litry oddanej krwi - krwiodawstwo u strażaków [ FOTO ]

15:21, 28.05.2022 | .
Skomentuj Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24
REKLAMA

W sobotę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach odbyła się zbiórka krwi połączona z Dniem Dziecka.

Rejestracja dawców rozpoczęła się o godzinie 9:00 i od samego początku nie brakowało chętnych. Każdy po oddaniu krwi otrzymał symboliczny zestaw upominków. W trakcie całej okazji zebrano 19 350 militrów krwi, czyli niemal 20 litrów! Teraz zostanie wykorzystana do pomocy potrzebującym jej osobom i z całą pewnością uratuje niejedno życie!

Wśród krwiodawców znaleźli się ci zrzeszeni w Klubie przy PSP w Gorlicach, druhowie z całej okolicy jak i mieszkańcy miasta. Chętnych do donacji było aż 48 osób, jednak ostatecznie zostało dopuszczone 43 osoby.

Pragnę serdecznie podziękować w imieniu klubów organizujących akcję Klubu HDK PCK przy OSP Kryg,  Klubu HDK PCK Moszczenica i Klubu HDK PCK przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach wszystkim, którzy zdecydowali się przystąpić do akcji. Teraz zebrana krew pomoże wielu osobom do ratowania zdrowia i życia.

- podsumował koniec zbiórki mł. bryg. Dariusz Surmacz

Dodał również, że nie byłoby takiego sukcesu, gdyby nie wsparcie firm jak EMPOL, Polska Grupa Odlewnicza, Brutus czy też anonimowych darczyńców, którzy wsparli wydarzenie między innymi fundując upominki dla honorowych dawców krwi.

W trakcie wydarzenia, w czasie kiedy starsi oddawali krew najmłodsi mieli okazję zwiedzić miejsce pracy strażaków. Podczas zwiedzania można było się dowiedzieć szczegółów nie tylko o pracy w zawodzie strażaka, ale również o sprzęcie wykorzystywanym do gaszenia pożarów. Można było usiąść także w najnowszym wozie bojowym, który niedawno trafił do gorlickiej komendy jak i na quadzie ratowniczym. Chętni mogli też przymierzyć hełm strażacki.

Przez cały czas akcji na placu odbywały się jednocześnie ćwiczenia druhów z OSP, którzy właśnie przechodzą szkolenie. Część z nich dzień wcześniej zaliczyła specjalny test test w komorze dymowej w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia PSP w Krakowie

Każdy, kto zgłodniał mógł się najeść do syta przepyszną grochówką strażacką, która czekała na wszystkich gości.

[FOTORELACJA]1681[/FOTORELACJA]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%