Zamknij
REKLAMA

Mosty Starosty 2022 - Ewa Wachowicz ze statuetką! [ FOTO ]

21:21, 24.05.2022 | PB
Skomentuj Fot. Piotr Boczoń / Gorlice24
REKLAMA

Po raz dwudziesty drugi w Gorlicach wręczono statuetkę Most Starosty. W tym roku laureatką nagrody została pochodząca z Klęczan, prezenterka telewizyjna i Miss Polonia, Ewa Wachowicz. Laureatka podczas uroczystości nie stroniła od łez i wzruszenia.

Mosty Starosty to nagroda wręczana artystom, działaczom kultury i popularyzatorom ziemi gorlickiej. Ma podkreślić trwałą więź twórców z ich małą ojczyzną jaką jest powiat gorlicki. Wydarzenie zazwyczaj organizowane w lutym w tym roku przesunięto na maj. Uroczystość tradycyjnie odbyła się w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach.

Wśród nominowanych w tym roku znaleźli się:

  • Natalia Hładyk - Sekretarz Zjednoczenia Łemków
  • Urszula Honek - poetka i prozaiczka
  • Elżbieta Knapik - dyrektor Biblioteki Biecz
  • Robert Motyka - rzeźbiarz, malarz i muzyk
  • Michał Szarowicz - kompozytor
  • Ewa Wachowicz - Miss Polonia 92', producentka i prezenterka telewizyjna

Zanim wręczono nagrodę główną wręczono wyróżnienia oraz "Przęsło", które w tym roku powędrowało w ręce (nieobecnej na uroczystości) Urszuli Honek.

Witold Kochan, Przewodniczący Rady Powiatu, Maria Gubała, Starosta oraz laureatka Mostu Starosty - Ewa Wachowicz. Fot. Gorlice24.

Nagrodę Most Starosty w ramach XXII edycji otrzymała Ewa Wachowicz, znana producentka i zarazem prezenterka telewizyjna. Nagrodę przyznano za osiągnięcia w promocji sztuki kulinarnej i upowszechnianie kultury Ziemi Gorlickiej. 

Ewa Wachowicz, o której świat usłyszał w 1992 roku  wychowała się w Gorlicach. Pochodzi z Klęczan, po ukończeniu Liceum im. Marcina Kromera wyjechała na studia do Krakowa. W 1992 roku została wybrana Miss Polonia, a następnie zdobyła tytuł III Wicemiss World. Przez ponad rok zajmowała również stanowisko sekretarza prasowego premiera Waldemara Pawlaka.

Wydała również wiele książek kulinarnych, a jeszcze większą popularność przyniosły jej programy kulinarne. Nigdy publicznie nie ukrywała swojej małej ojczyzny, o której często wspomina i podkreśla skąd pochodzi. Podczas wręczania nagrody szczerze się wzruszyła i nie zabrakło łez. 

Mój tata nie był dumny z tego, że kiedyś zostałam Miss Polonia.  Dziś jednak byłby bardzo dumny z tego wyróżnienia. Józek wszystko widzi tam w niebie.

- mówiła z łzami w oczach o swoim zmarłym ojcu. Jak wspomniała nie pochwalał jej udziału w konkursie piękności, jednak poza tym zawsze był dumny z osiągnięć córki.

[FOTORELACJA]1676[/FOTORELACJA]

Autorem pomysłu przyznawania nagrody Most Starosty jest starosta Andrzej Welc. Kontynuują ją wszyscy kolejni starostowie powiatu gorlickiego - Witold Kochan, Mirosław Wędrychowicz, Karol Górski i Maria Gubała. Dodatkowo, od 2011 roku z inicjatywy starosty Mirosława Wędrychowicza dodatkowo przyznawana jest także nagroda "Przęsło" dla młodszych, obiecujących twórców.

Laureatów do nagrody w tym roku nominowała Kapituła w składzie: Ryszard Guzik - radny Rady Powiatu Gorlickiego i Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, Zdzisław Tohl dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów oraz Tadeusz Mikrut dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji oraz Yvetta Walecka, poinspektor Wydziału Polityki Społecznej, Promocji i Informacji Starostwa Powiatowego w Gorlicach.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

kocham cie kochanie kocham cie kochanie

2 2

kochan przeciasz mial byc zamkniety przekrety a tu jaja jakies co usuniecie komentarz zaraz bo tyle umiecie inoooooo 16:41, 27.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

D.D.

1 0

Kochan podtrzymuje niejasne uklady ktore nadal funkcjonuja w strukturach Gorlickich urzedow, przeciebiorstw i wymiaru sprawiedliwosci. 12:10, 29.05.2022


KozakKozak

1 1

Brawo Ewa ! Dziękuję Ambasadorko gorlickiej Ziemii ! Spróbuj sił w zbliżających się parlamentarnych wyborach. Masz duże szanse ! 16:31, 28.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%