Zamknij
REKLAMA

Gorlice. Plac zabaw i tor przeszkód dla psów już otwarty! [Zdjęcia]

10:38, 21.05.2022 | .
Skomentuj Zdjęcie: www.gorlice.pl
REKLAMA

W zeszły piątek, przy ścieżce pieszo-rowerowej w pobliżu gorlickiego parku otwarty został wybieg oraz plac zabaw dla psów.

Zdjęcie: www.gorlice.pl

Wybieg to świetne miejsce do zabawy oraz treningu dla naszego pupila. 

Otwarty wybieg zaopatrzony został w najróżniejsze konstrukcje tworzące tor przeszkód przeznaczony zarówno dla małych, jak i dużych zwierząt.

W skład toru wchodzą:

  • mostek;
  • pochylnia;
  • równoważnia treningowa;
  • obręcze do ćwiczenia skoków;
  • stopnie;
  • tuba.

Zdjęcie: www.gorlice.pl

Tor przeszkód przeznaczony jest do rozwijania poszczególnych umiejętności naszych czworonogów, począwszy od równowagi, przez zwinności, kończąc na poprawie ogólnej sprawności. Regularny trening zapewni również wskazany dla psów wysiłek intelektualny oraz poprawi posłuszeństwo wobec właściciela.

Na terenie placu zabaw rozmieszczone zostały również kosze służące do wyrzucania nieczystości po zwierzętach oraz ławki dla właścicieli czworonogów.

Pamiętajmy, aby na wybieg dla psów nie przynosić zabawek lub jedzenia! 

Zdjęcie: www.gorlice.pl

Budowa wybiegu to ostatni z elementów projektu  „No pięknie! – zagospodarowanie terenów rekreacyjnych przy Parku Miejskim”, który obok budowy wybiegu zakładał oświetlenie kładki prowadzącej do parku oraz postawienie stacji naprawczych dla rowerów

Zdjęcie: www.gorlice.pl

Serdecznie zapraszamy wszystkich właścicieli czworonogów do skorzystania z wybiegu, świetnej zabawy ze swoim pupilem i odpoczynku. 

[ZT]11157[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (8)

rb26dettrb26dett

13 8

No fajne, ale... Są ważniejsze inwestycje w Gorlicach. :| 12:14, 21.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


PatryjotaPatryjota

0 2

Dlaczego niemogli by Ukraincy poruszac sie drogimi samochodami po Gorlicach?, wojna rownomiernie dotyka bogatych i biednych obywateli danego Kraju, czy obywatel Panstwa w ktorym sa prowadzone dzialania wojenne nie moze emigrowac wlasnym samochodem? ''wlodimir'' czy przez Ciebie czasem nie przemawia zazdrosc, rasism, ksenofobia, hipokryzja, cynizm?, zastanow sie nad swoja ocena innych narodowosci dotknietych koszmarem wojny. 09:36, 22.05.2022


A czy to ważne...A czy to ważne...

0 4

Nie jestem w temacie, ale mam takie pytanie- czy powyższa inwestycja była aż tak niezbędna i konieczna dla naszego miasta? 19:38, 22.05.2022

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

A-linkaA-linka

3 0

Bingo....nie jest pan w temacie, a z pewnością nie jest pan posiadaczem psa. Obiekt jak najbardziej potrzebny, zwierzak gdzieś musi się wybiegać, pobawić, spalić nadmiar energii. Po osiedlach nie wolno, na ulicach tym bardziej, w lesie też niekoniecznie. Trochę daleko, to fakt, ale wsadzamy pupila w samochód i ....kierunek park. Hau, hau...🤣🤣 15:01, 23.05.2022


A czy to ważne...A czy to ważne...

0 1

Cytat: "Bingo....nie jest pan w temacie,"
Nie pan- po prostu koleś🙂 (kto oglądał Big Lebowski to wie o co chodzi ;))
Cytat: " a z pewnością nie jest pan posiadaczem psa. "
Tak- nie jestem aktualnie posiadaczem psa (bawi mnie swoisty paradoks, gdzie za posiadanie psa trzeba płacić podatek)- zresztą nawet jeśli byłbym, to mam dość miejsca dla psa.
Cytat: " zwierzak gdzieś musi się wybiegać, pobawić, spalić nadmiar energii."
Nie kwestionuje tego. Chodzi mi raczej o fakt, do jak wielkiej grupy odbiorców jest skierowana ta inwestycja- ile osób posiadających psy będzie z niej regularnie korzystało? Jeśli mniej niż wstępnie zakładano- to śmiało możemy mówić o zmarnowaniu publicznych pieniędzy. 21:05, 23.05.2022


A-linkaA-linka

1 0

Do pana "A czy to ważne"...zawsze zwracam się do rozmówców per pan, pani, bo tak mnie nauczono, szacunku do drugiego człowieka. A że na forach jest zwyczaj "tykania"... trudno to nie dla mnie.
Odnośnie trafionej inwestycji...wszystko, co jest robione w jakiś celu, pod jakieś potrzeby jest jak najbardziej trafione, a jeśli już mówi pan o marnowanych pieniądzach to pozwolę sobie przypomnieć panu np. słynną już rewitalizację Rynku, grube miliony wyłożone na betonową pustynię, która po kilku latach trzeba było poprawiać, bo zaczynało się to wszystko sypać. A można było taniej, ekologicznej z zastosowaniem zieleni, miejsc do wypoczynku dla mieszkańców. Nie, bo inni robili pustynię, więc Gorlice też musiały mieć na rynku "patelnię".
Teraz są miasta, które uznały swój błąd i już myślą o usunięciu betonu i zastąpieniu go drzewami, krzewami i kwiatami.
I to właśnie jest marnowanie pieniędzy, działanie bez chwili zastanowienia. A koszt wybiegu w porównaniu do kosztu rewitalizacji Rynku to mały pikuś. 18:56, 24.05.2022


A czy to ważne...A czy to ważne...

0 0

Cytat: "Do pana "A czy to ważne"...zawsze zwracam się do rozmówców per pan, pani, bo tak mnie nauczono, szacunku do drugiego człowieka."
Do mnie wystarczy "koleś" 🤣🤣🤣. Swoją drogą w dzisiejszych czasach wystarczy powiedzieć komuś na Pan, Pani, Panna i jest to niby oznaka szacunku- nawet do osób które tak naprawdę nie szanujemy🤣🤣🤣 (zaje***ta ironia losu).
Cytat: "Odnośnie trafionej inwestycji...wszystko, co jest robione w jakiś celu, pod jakieś potrzeby jest jak najbardziej trafione, "
Ale nie chodzi mi o potrzebę, a o frekwencję.
Dla przykładu- gdybym hipotetycznie był znaczącym urzędnikiem i publiczne pieniądze zagospodarował np. na profesjonalną strzelnicę (ale bez własnej broni oraz bez instruktorów) i ulokował ją gdzieś na przysłowiowym zadupiu, to były by to zmarnowane pieniądze. Ok- jest niby potrzeba- zarówno narodowa jak i społeczna. Ale dlaczego mowa o zmarnowaniu? Bo swoim działaniem wydałem potencjalne pieniądze publiczne na rzecz- z której skorzystać będzie mógł drobny procent społeczeństwa, zaś i z tego procentu gotowość do skorzystania będzie jeszcze bardziej ograniczona.
Dlatego- nie neguje sensu istnienia placu zabawa dla zwierząt- bo jak już wspomniano, jest na to potrzeba. Pytanie zostaje jak wielka ilość potencjalnych obywateli (a raczej ich czworonogów) będzie korzystała z inwestycji?
Cytat: "o marnowanych pieniądzach to pozwolę sobie przypomnieć panu np. słynną już rewitalizację Rynku, grube miliony wyłożone na betonową pustynię, która po kilku latach trzeba było poprawiać, bo zaczynało się to wszystko sypać."
Gdyby Bareja dalej żył i tworzył...🙂
Ale tego typu działanie to nie tylko marnowanie pieniędzy. To pamiątka po PRL. Robimy "słomiane" inwestycję, za które ktoś bierze pieniądze. Inwestycje które jak wiadomo z góry są trafne... A potem trzeba to poprawić i znowu ktoś bierze pieniądze. I tak w koło Macieju. Najboleśniejsze w tym jest że nie ma nikogo, kto może wziąć za to odpowiedzialność. Jeśli zaś kogoś można by postawić przed sądem, to zaraz pojawia się tłumaczenie- bo przepisy przetargowe, bo ograniczony budżet, bo przepisy ochrony środowiska, bo przepisy dot. urbanizacji itd. I końcem końców, wały dalej są kręcone, zaś wszyscy cinkciarze czują się bezkarni.
12:53, 25.05.2022


0%