Zamknij
REKLAMA

Rok Łukasiewicza - spotkanie członków Komitetu Organizacyjnego i Honorowego

15.46, 18.11.2021 . Aktualizacja: 08.34, 19.11.2021
Skomentuj
REKLAMA

Wiemy już, że rok 2022 będzie wyjątkowy, bo poświęcony Ignacemu Łukasiewiczowi. W ostatnim czasie informowaliśmy o działaniach podejmowanych w związku z tym m.in. przez Miasto Gorlice. Wczoraj w Jasionce odbyło się pierwsze spotkanie członków Komitetu Organizacyjnego i Honorowego obchodów Roku Łukasiewicza. W posiedzeniu uczestniczyli samorządowcy z Podkarpacia i Województwa Małopolskiego, przedstawiciele instytucji kultury, a także instytucji naukowych, w tym przedstawiciele Miasta Gorlice.

Uczestników wydarzenia przywitał Marszałek  Władysław Ortyl, przewodniczący Komitetu Honorowego obchodów Roku Łukasiewicza. Podczas wydarzenia, uczestnicy przedstawili swoje pomysły i koncepcje należytego upamiętnienia wielkiego wynalazcy. Burmistrza Rafała Kuklę reprezentowali Sekretarz Miasta Gorlice Daniel Janeczek oraz zastępca kierownika Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Marcin Gugulski.

Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron zapewnił, że Małopolska deklaruje pełną współpracę przy obchodach, tak by nie zawęzić ich jedynie do Podkarpacia, a rozwinąć je także na województwo małopolskie, szczególnie pod względem udziału Gorlic.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

abcabc

14 4

Brak okazji do spotkania / imprezy to też okazja. My niestety za to płacimy. 14:37, 19.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


WojtWojt

1 0

Stoly suto zastawione....OWOCNYCH OBRAD. 15:34, 23.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%