Zamknij
REKLAMA

Gorlice. Spotkanie autorskie z Justyną Dziurą

13:41, 15.02.2020 | Jarosław Rozpłochowski
Skomentuj
REKLAMA

13 lutego w sali Pod Sową MBP w Gorlicach odbyło się spotkanie autorskie z Justyną Dziurą — debiutującą autorką, blogerką z Gorlic. Okazją do rozmowy z młodą pisarką była jej pierwsza książka pt. Summer, która ukazała 15 stycznia 2020 roku nakładem Wydawnictwa WasPos.

[ZT]7519[/ZT]

Uzbrojona w cierpliwość swoją powieść postanowiła wysłać do kilkunastu wydawnictw i po kliku tygodniach otrzymała pozytywną odpowiedź jednego z nich. Debiutancka powieść Justyny Dziury, skierowana dla dorosłych i starszej młodzieży, opowiada historię dziewczyny uwikłanej w trudny, toksyczny związek. Zdaniem autorki przemoc fizyczna i psychiczna jest realnym i bardzo poważnym problemem, o którym należy głośno mówić. Akcja powieści rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem pisarki ta opowieść przedstawiona w polskich realiach byłaby o wiele bardziej dramatyczna. Tytułowa Summer otrzymuje ogromne wsparcie od rodziny, przyjaciół, psychologów — tylko dlatego nie załamuje się i daje sobie jeszcze jedną szansę na miłość. Bo Summer, jak mówi autorka, to książka przede wszystkim o miłości i przyjaźni.

Justyna Dziura swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła kilka lat temu. Od 2013 roku z powodzeniem prowadzi literacki blog Z miłości do książek, na którym umieszcza recenzje przeczytanych książek. Chętnie recenzuje także nowości przesyłane przez wydawnictwa czy samych autorów. Jest użytkowniczką i wielbicielką platformy do opowiadania społecznościowego Wattpad. Powieść obyczajowa i romans to gatunki literackie, z którymi jest jej po drodze zarówno jako czytelniczce jak i pisarce.

Justyna Dziura jest w trakcie pracy nad drugą powieścią, a już  wkrótce jej opowiadanie pojawi się w zbiorze "W objęciach namiętności", przygotowanym przez Grupę Literacką Force. 

źródło informacji: Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

RasizmpłciowyRasizmpłciowy

14 3

A czy tylko kobiety są ofiarami przemocy fizycznej i psychicznej? Jak pokazuje historia Johnnego Deppa i Amber Heartd oczywiście, że nie, są na to dowody nagrania. Dlatego każde żmijowe odjazdy trzeba nagrywać, żeby mieć później dowody w sądzie. Może w końcu skończy się ten rasim płciowy i mężczyźni nie będą z automatu uznani winnymi. 18:43, 15.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PrezesPrezes

23 3

A kto to taki? Bo nie znam nie słyszałem he 19:44, 15.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ROBIROBI

3 9

Nikt nie słyszał w życiu o tej pani... ald przynajmniej jest ładna :) 16:26, 16.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA