Zamknij
REKLAMA

XXII Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny Świat pod Kyczerą

17:20, 12.07.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

W piątkowe popołudnie w centrum miasta po roku ponownie pojawiły się barwne korowody zespołów ludowych z różnych części świata. W tym roku centrum Gorlic odwiedziły zespoły z Polski, Ukrainy, Serbii, Albanii i Kraju Basków. 

Portal

gorlice24.pl

Napisał o tym

pierwszy

„Świat pod Kyczerą” to festiwal organizowany przez młodych Łemków z Legnicy przy współpracy z kilkunastoma instytucjami w kraju i zagranicą. Składa się z dwóch zasadniczych części: małopolskiej i dolnośląskiej. Dla pierwszej głównym ośrodkiem festiwalowym jest Krynica – Zdrój a miejscem prezentacji scena na krynickim Deptaku. Uczestnicy festiwalu odwiedzają także zamieszkałem przez Łemków i Polaków wioski w Beskidzie Niskim i Sądeckim. Na jeden dzień cały festiwal przenosi się pogranicznego Kurova na Słowacji.

Druga cześć festiwalu odbywa się na Dolnym Śląsku. Główne koncerty festiwalowe, poprzedzone paradami i animacjami ulicznymi, odbywają się w Legnicy, Wołowie, Świdnicy, Liścu, Chocianowie i Rudnej.

Znakiem identyfikacyjnym festiwalu są prezentacje w małych miejscowościach oraz zamkniętych placówkach opiekuńczo-wychowawczych (domy dziecka, domy pomocy społecznej, ale także oddziały szpitalne, stołówki charytatywne). Prezentacjom artystycznym towarzyszą wystawy, spotkania poetyckie, prelekcje, warsztaty językowo-artystyczne. 

Dziś wieczorem tj. w piątek 12 lipca 2019 w Sękowej odbędzie się Koncert Galowy.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

etnoetno

18 4

Piękna impreza nawiązująca do tradycji, kultury i historii.
Powrót "do korzeni" to tak jakbyśmy wrócili do miejsca swoich narodzin.
Nie zapominajmy kim jesteśmy, ale pamiętajmy i szanujmy to co wspólne dla nas wszystkich. 21:24, 12.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone