Zamknij
REKLAMA

Gorlice. Z nową pracownią w nowy rok szkolny

11:03, 05.09.2018 | A.P
REKLAMA
Skomentuj

Dzięki wsparciu PGE Energia Odnawialna uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Gorlicach będą kształcić się w nowoczesnej pracowni OZE(odnawialnych źródeł energii). W ramach współpracy szkoła została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt edukacyjny niezbędny do kształcenia praktycznego w zawodzie.

Uroczyste otwarcie pracowni miało miejsce 3 września podczas inauguracji nowego roku szkolnego 2018/2019. Wśród zaproszonych gości znaleźli się poseł Barbara Bartuś, starosta gorlicki Karol Górski, Paweł Śliwa wiceprezes ds. innowacji PGE Polskiej Grupy Energetycznej, Arkadiusz Sekściński p.o. prezesa PGE Energia Odnawialna, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Roman Dziubina oraz Zofia Kamińska przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Gorlickiego.

Kierując swoje słowa do obecnej młodzieży, starosta Karol Górski podkreślał wysoki poziom kształcenia w placówce

Zdobywając wiedzę inwestujecie w siebie, a ta szkoła stwarza ku temu doskonałe warunki. Każdy uczeń znajdzie ofertę odpowiadającą jego potrzebom i zainteresowaniom. Dziś otwierają się przed wami nowe perspektywy, nowe kierunki kształcenia, nowe horyzonty na przyszłość. Korzystajcie z tego, co szkoła ma wam do zaoferowania, bo w istotny sposób wpłynie to na waszą dalszą życiową i zawodową drogę. Niech wasze spotkanie z nauką, z intelektualną przygodą oraz z nowymi ludźmi zaowocuje indywidualnym rozwojem. Niech będzie to rok nowych wyzwań, prowadzących do otwartości, poszanowania innych i umiejętności znalezienia się we współczesnym świecie.

Starosta dziękował również obecnym przedstawicielom PGE Energia Odnawialna S.A. Pawłowi Śliwie oraz Arkadiuszowi Sekścińskiemu, za specjalistyczne wyposażenie pracowni OZE i objęcie patronatem klasy o kierunku Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Zespół Szkół Nr 1 w Gorlicach to świetna szkoła, kształcąca na bardzo wysokim poziomie, z wykwalifikowana kadrą i zdolną młodzieżą. Takie placówki warto wspierać – mówił podczas akademii Arkadiusz Sekściński, p.o. prezesa PGE Energia Odnawialna. Współpraca pomiędzy PGE Energia Odnawialna S.A. a Zespołem Szkół Nr 1 nawiązana została w kwietniu bieżącego roku. Stosowne porozumienie w tej sprawie podpisywali wiceprezes Zarządu PGE EO Arkadiusz Sekściński i dyrektor ZS Nr 1 Gorlicach Janusz Kryca.

[ZT]5989[/ZT]

W ramach współpracy szkoła została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt edukacyjny niezbędny do kształcenia praktycznego w zawodzie. Zakupiono m.in.: pompę ciepła, turbinę wiatrową, przenośny zestaw edukacyjny z pompą solarną, a także kamerę termowizyjną oraz zestaw komputerowy.

Jest to też doskonały przykład współpracy nauki z biznesem na rzecz wypełnienia luki kadrowej jaką obecnie obserwujemy w segmencie elektroenergetyki i ciepłownictwa związaną z następującą zmianą pokoleniową – zaznaczył Paweł Śliwa, wiceprezes ds. innowacji PGE Polskiej Grupy Energetycznej, wręczając młodzieży podręczniki.

Jak zauważył dyrektor ZS nr 1 w Gorlicach, Janusz Kryca kierunek: Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. – Mamy już 60 uczniów, a od września rozpoczęło naukę kolejnych siedemnastu.

Zdaniem p.o. prezesa PGE EO objęty przez spółkę patronatem kierunek, otwiera przed absolwentami szereg możliwości związanych z jedną z najszybciej rozwijających się branż, jaką jest energetyka odnawialna. - Chodzi przede wszystkim o montaż, serwisowanie i eksploatację paneli fotowoltaicznych.

Spółka nie tylko pomaga w wyposażeniu pracowni OZE. W ramach patronatu najlepszym uczniom zapewnia też płatne praktyki, organizuje wykłady oraz umożliwienia zwiedzanie należących do niej obiektów.

Należąca do Grupy Kapitałowej spółka PGE Energia Odnawialna jest liderem na polskim rynku wytwarzania zielonej energii. Posiada obecnie 29 elektrowni wodnych, 4 elektrownie szczytowo-pompowe, 14 farm wiatrowych i jedną elektrownię fotowoltaiczną.

źródło informacji: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

ola ola

3 2

zenada 23:21, 06.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone