Zamknij

Wystawa w MDK! Te dzieła stworzyli młodzi artyści z Gorlic! [FOTO]

Piotr Boczoń Piotr Boczoń 21:36, 06.02.2024 . Aktualizacja: 21:50, 06.02.2024
Skomentuj fot. Piotr Boczoń / Gorlice24 fot. Piotr Boczoń / Gorlice24

W Młodzieżowym Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy prezentującej dorobek twórczości wychowanków podczas I semestru. Wydarzenie rozpoczęło się we wtorek punktualnie o 17:17 (tak, o takiej - nietypowej godzinie zaplanowano oficjalny początek!).

Wystawa, która podsumowuje działalność plastyczną Młodzieżowego Domu Kultury podczas pierwszego semestru otworzył dyrektor Tomasz Kubala. 

Pracownie są prowadzone przez troje najlepszych instruktorów plastyki jakich można było sobie wymarzyć, a są to Agata Musiał-Janik, Bartłomiej Belniak oraz Wojciech Haberek, który robi właśnie zdjęcia

- mówił do zgromadzonych na głównej sali MDK

To co powiedziałam (...) to nie są puste słowa. Znam tych państwa nie od dziś, jednych krócej, drugich troszkę dłużej, ale wiem jak mocno, jak bardzo są zaangażowani w to co tutaj się dzieje, w działalność Młodzieżowego Domu Kultury, by była taka jak właśnie widzicie, wręcz niesamowita.  

- kontynuował.

Trójka wspomnianych nauczycieli sztuki w swoich pracowniach uczą plastyki, ceramiki, grafiki i fotografii, a także malarstwa i rysunku.

Każda praca na wystawie, którą państwo widzicie w jakiś sposób prezentuje indywidualny etap rozwoju, w którym jest dany artysta. Mam tutaj na myśli to, że jak ktoś ma lat 7 to inaczej pracuje, jak ktoś ma 17 to inaczej pracuje, jak ma 70 to też inaczej pracuje.

- podkreślił w swojej wypowiedzi Kubala.

Głos zabrał również Roman Dziubina, wiceprzewodniczący Rady Powiatu

Przypominam sobie Dom Harcerski, chodziłem tam jako chłopiec i też rysowałem jak niemal każde dziecko. Nie wychodziło mi to chyba jednak najlepiej, natomiast bardzo dużo czytałem i to poskutkowało, że chciałem pisać (...) Dziś jestem już dorosły i piszę książki.

- mówił, zaznaczając, że to z czym zaczynamy jako młodzi owocuje często w dorosłym życiu.

Na wystawie prezentowane są dokonania młodych artystów w wieku od kilku do kilkunastu lat. Znalazły się na niej zarówno zdjęcia, rysunki, obrazy jak i rzeźby. Na zakończenie wręczone zostały nagrody dla wychowanków MDK, które spłynęły z wielu konkursów w tym międzynarodowych.

[FOTORELACJA]3411[/FOTORELACJA]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%