W Zespole Szkół Zawodowych w Gorlicach od roku realizowany jest projekt pn. „Mój zawód – moja przyszłość – CKZ w Powiecie Gorlickim” o wartości 3,5 mln zł. Właśnie uroczyście otwarto nowe pracownie z branży budowlanej, które powstały w ramach projektu za 811 tys. zł.
W uroczystym spotkaniu podsumowującym rok realizacji projektu w ZSZ w Gorlicach oraz w powiecie gorlickim i Małopolsce uczestniczyli m.in. członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda, dyrektor Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego UMWM w Krakowie Dariusz Styrna, starosta Karol Górski, wicestarosta Jerzy Nalepka, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Zofia Kamińska, skarbnik powiatu Krystyna Lewek, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Tadeusz Mikrut oraz dyrektor ZSZ w Gorlicach Waldemar Gniady. Obecni byli także dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych powiatu gorlickiego.
W powiecie gorlickim wyjątkowo skutecznie konsumujecie środki finansowe. To co zostało przez was wykonane, to inny świat edukacji i jest się czym poszczycić. Takie spotkania są bardzo wazne, bo trzeba podsumowywać dobre dzieła, więc dziękuję i nisko się kłaniam – mówił Leszek Zegzda.
Bardzo dobrze, że jest taki program wzmacniający kształcenie zawodowe. W naszych jednostkach skorzystało z niego już około 2 tysiące osób, które mogły w ten sposób podnosić swoje kwalifikacje – podkreślał starosta Karol Górski, dziękując Zarządowi Województwa Małopolskiego za wdrażanie programów wspierających ten dział edukacji, gdyż firmy odczuwają brak wysoko wykwalifikowanych pracowników.
Dyrektor Dariusz Styrna podkreślił, że Centra Kompetencji Zawodowych w Małopolsce budowane są z myślą nie tylko o uczniach, ale także osobach dorosłych, by mogły się rozwijać zawodowo w sposób ustawiczny. Poinformował, że od listopada br. do stycznia 2019 r. prowadzony będzie nabór nowych wniosków, tym razem w branży gastronomiczno-turystycznej.
Realizację projektu CKZ w powiecie gorlickim przedstawili: Aleksander Jasiński kierownik projektu w ZSZ w Gorlicach, Adam Tarsa dyrektor CKPiU w Gorlicach oraz Sławomir Ornatowski z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej. CKZ prowadzi swoją działalność także w ZS CKR w Hańczowej.
Następnie uczestnicy spotkania wzięli udział w uroczystym otwarciu nowych pracowni, które powstały w ZSZ w Gorlicach w ramach projektu „Mój zawód – moja przyszłość – CKZ w Powiecie Gorlickim”.
betti21:37, 13.06.2018
Ważna inwestycja potrzeba nam fachowcow po zawodowkach a nie inteligentow po LO bez matury często
12312:51, 14.06.2018
Po co takie prowizoryczne pracownie i na to wydawać pieniądze. Zapraszam do mnie i dam im pole do popisu na realnych ścianach czy realnej podłodze. Poza tym szkoda tej flagi (po co ją ciąć? ).
beti 16:44, 14.06.2018
darmową siłę roboczą byś chciał? kolejny biznesmen ktorego nie stać na zatrudnienie no chyba że uczniom pan płaci ok.4tys
FFFF10:31, 16.06.2018
Powstały nowe pracownie dla pracowników budowlanych a gdzie dla innych fachowców, których brakuje na rynku pracy.
Budowlanka przecież wysyłała uczniów do prac budowlanych do różnych ludzi na budowy i tam pracowali jako pomocnicy budowlani, szpachlarze ścian, wykonywali prace murarskie.
Czy ta praca na tych budowach była świadczona za darmo przez Szkołę w ramach praktyki?
Uczniowie otrzymywali parę grodzy za praktykę zawodową a ocena zależała od zrobionej pracy. Im więcej i jakościowo lepiej tym lepsza ocena.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
6 2
To fakt. W normalnej gospodarce potrzeba fachowców po szkołach zawodowych (ZSZ oraz technikach), kształconych na poziomie tak, jak było to przed antyreformą szkolnictwa AWS-UW (teraz PiS-PO).