Zamknij

4 Strony Karpat ? dzień pierwszy

19:26, 29.04.2017 J.R
Skomentuj
reo

"4 Strony Karpat" to dwudniowe wydarzenie, podczas którego artyści folkowi prezentują się na jednej scenie, wykonując wspólnie koncert muzyki etnicznej typowej dla ich regionów oraz dla regionu karpackiego. Podczas 4 Stron Karpat w 2017 roku wystąpiły zespoły z nurtu world i folk prezentujący w atrakcyjny sposób tradycje muzyczne łuku Karpat oraz innych regionów.

W pierwszym dniu imprezy na scenie zagrali

SERENCZA

Łemkowski zespół folkowy założony w 1997 r. przez Romana Korbicza, Piotra Kwoki i Mirosława Trochanowskiego. W twórczości Serenczy muzyka łemkowska przeobraża się we współczesny, aczkolwiek wciąż akustyczny folk. Nowe aranżacje, czasem przesiąknięte klimatami z innych stron świata, sprawiają, że tradycyjne pieśni i tańce stają się bardziej atrakcyjne dla współczesnego słuchacza

ORKIESTRA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Zespół folkowy założony w 1988 r. Muzycy Orkiestry wierni są akustycznemu brzmieniu, ludowym manierom wokalnym, polskim inspiracjom. Poszukują również niekonwencjonalnych form muzycznych i brzmień, tak by grana przez nich muzyka cieszyła spore grono słuchaczy. Trzeba zaznaczyć, że zawsze są to ludowe „piosenki z tekstem”, w którym można doszukać się wielu odniesień do współczesności. Czasem zespół znajduje gotową piosenkę, czasem łączy kilka wariantów. Podobnie powstaje muzyka.

KAPELA HANKI WÓJCIAK

Zespół założony w Krakowie, grający muzykę z pogranicza folku, world music, piosenki autorskiej. W muzyce zespołu słychać echa muzyki orientalnej i celtyckiej, polskie motywy ludowe, połamane rytmy, wokalną improwizację w rejestrze gwizdkowym. Prostota i powtarzalność motywów przeplata się tutaj z improwizacją, spokój z dzikością, radość ze smutkiem. To muzyka w swym założeniu bliska ziemi, ludyczna, taneczna i transowa zarazem.

TREBUNIE TUTKI (gwiazda wieczoru) 

To muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej. Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ, wraz z zespołem rozwija i wzbogaca rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje kreując oryginalne polskie brzmienie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

KopikoKopiko

5 4

Ciekawa jest ludzka mentalność. Baciary są passé, ale Trebunie Tutki są OK. 00:19, 30.04.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%