Kultura

Zamknij
Zobacz!

„Kolor zemsty” Joanny Jax w Bibliotece Biecz. Spotkanie pełne emocji [FOTO]

Barbara Ćmiech Barbara Ćmiech 17:00, 15.10.2025 Aktualizacja: 09:35, 27.10.2025
Skomentuj „Kolor zemsty” Joanny Jax w Bibliotece Biecz. Spotkanie pełne emocji [FOTO] fot. Biblioteka Biecz

W poniedziałek, 13 października, w Bibliotece Biecz odbyło się spotkanie autorskie z Joanną Jax – popularną pisarką powieści historycznych i sag rodzinnych. Autorka opowiadała o swojej najnowszej książce „Kolor zemsty”, procesie twórczym oraz niezwykłej więzi z czytelnikami.

 

W kameralnej sali Biblioteki Biecz zgromadzili się miłośnicy literatury, by spotkać się z Joanną Jax – pisarką znaną z umiejętności łączenia historii z emocjami i ludzkimi losami. Spotkanie poprowadziła Kamila Rajchel, pracowniczka biblioteki i pasjonatka twórczości autorki. 

Joanna Jax, czyli Joanna Jakubczak, na co dzień mieszkająca w Olsztynie, z pasją opowiadała o swoim dorobku pisarskim i pracy nad najnowszą powieścią „Kolor zemsty”. W trakcie spotkania autorka zdradziła kulisy powstawania książek, proces zbierania materiałów źródłowych oraz inspiracje, które towarzyszą jej przy tworzeniu kolejnych sag. Publiczność mogła poznać mniej znane aspekty jej pracy, w tym znaczenie historycznego researchu i emocji, które wplata w każdą historię.

Nie zabrakło również czasu na rozmowę z czytelnikami. Uczestnicy spotkania chętnie zadawali pytania dotyczące ulubionych bohaterów, planów wydawniczych i literackich wyzwań. Autorka odpowiadała z otwartością i humorem, dzieląc się swoim doświadczeniem i refleksjami.

Po części oficjalnej nadszedł moment, na który wielu czekało – autografy, pamiątkowe zdjęcia i krótkie rozmowy z pisarką. Kolejka po podpis Joanny Jax była długa.

Joanna Jax to laureatka Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur (nagroda czytelników za rok 2016) oraz autorka licznych bestsellerów, m.in. „Dziedzictwa von Becków”, „Zemsty i przebaczenia”, „Prawdy zapisanej w popiołach” czy „Córki fałszerza”. Spotkanie w Bieczu po raz kolejny pokazało, że pisarka potrafi nie tylko tworzyć poruszające opowieści, ale również inspirować i budować prawdziwą relację z odbiorcami.

Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Literatura na wyciągnięcie ręki”, realizowanego przez Bibliotekę Biecz. Partnerem inicjatywy była Księgarnia „Mieszko” z Gorlic. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"6570"}


Źródło info: Biblioteka Biecz
 

::addons{"type":"facebook-encouragement"}

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%