Zamknij
REKLAMA

Powiatowy Konkurs Czytelniczy. Zwycięzcą uczeń z gorlickiej „piątki”

12:08, 19.05.2023 . Aktualizacja: 12:26, 19.05.2023
Skomentuj fot. MBP w Gorlicach fot. MBP w Gorlicach

Dzisiaj (19 maja) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach odbył się finał XXIV Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Mazurskich przygody z dreszczykiem”. Jak zwykle towarzyszyły mu ogromne emocje.


Finałowy test rozwiązywało 20 uczniów klas 3, 4 i 5 ze szkół podstawowych powiatu gorlickiego. Nie od dziś wiadomo, że podróże kształcą. Uczestnicy ostatniego etapu, czytając o wakacyjnych perypetiach zwariowanej rodzinki Mazurskich, zdobyli sporo wiedzy na temat historii, geografii i przyrody wielu krajów Europy Zachodniej, a także Polski. Po dwuetapowych zmaganiach konkursowych udało się wyłonić najlepszych znawców, podróżniczych przygód Mazurskich.

Laureatami XXIV Powiatowego Konkursu Czytelniczego zostali:

I miejsce

Leon Petit – Miejski Zespół Szkół nr 5 w Gorlicach

II miejsce

Kacper Bogdan – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy

III miejsce

Jan Bielak – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Libuszy

Komisja konkursowa postanowiła przyznać także pięć wyróżnień uczestnikom, którzy uzyskali w teście wysoką liczbę punktów i uplasowali się tuż za podium.

Byli to (kolejność zapisana według zdobytej liczby punktów):

  • Adam Wierzchanowski – Szkoła Podstawowa w Zagórzanach
  • Jakub Cyprowski – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Łużnej
  • Anna Wiszowaty – Szkoła Podstawowa w Szalowej
  • Weronika Malatinec – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Strzeszynie
  • Jakub Święs – Szkoła Podstawowa w Wilczyskach

Nagrody wręczyli dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu Tadeusz Mikrut, dyrektor MBP w Gorlicach Joanna Kalisz-Dziki oraz koordynatorka Powiatowego Konkursu Czytelniczego Beata Mituś.

Laureaci otrzymali: dyplom, zestaw książek, bon upominkowy do Empiku, notesy z logo naszej biblioteki oraz kubki z wizerunkiem Ignacego Łukasiewicza, a wyróżnieni: dyplom, nagrodę książkową i notes. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplom i gadżety z logo MPB w Gorlicach. Fundatorami nagród w tegorocznym konkursie byli: Starostwo Powiatowe w Gorlicach oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach.

Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego serdecznie gratulujemy i dziękujemy za liczny udział w literacko-edukacyjnych zmaganiach. Dziękujemy również rodzicom, opiekunom, nauczycielom, a także bibliotekarzom bibliotek publicznych naszego powiatu za współpracę i przeprowadzenie eliminacji. Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach naszego Konkursu

– czytamy na stronie miejskiej książnicy.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

FKFK

0 0

Super nagrody:) 17:26, 19.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

B BogdanB Bogdan

0 0

Gratulacje dla dzieci które chcą jeszcze czytać. Bardzo wymagający konkurs. Gratulacje dla laureatów. Jesteście wspaniali.❤️ 17:30, 20.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%