Zamknij

Trwają XX Gorlickie Konfrontacje Akordeonowe. Wielki finał w czwartek! [FOTO]

Piotr Boczoń Piotr Boczoń 13:08, 26.04.2023 . Aktualizacja: 13:51, 26.04.2023
Skomentuj fot. PIotr Boczoń / Gorlice24 fot. PIotr Boczoń / Gorlice24

Trwa kolejna edycja Gorlickich Konfrontacji Akordeonowych. Jest to jeden z najważniejszych konkursów akordeonowych w Polsce! W tym roku podczas finału wystąpi duża gwiazda!

Konfrontacje w Gorlicach odbywają się od 1995 roku. W tym roku mamy jubileuszową XX edycję. Wydarzenie trwa trzy dni: 25-27 kwietnia 2023 roku. W Konfrontacjach udział biorą uczniowie szkół muzycznych oraz studenci akademii muzycznych. 

W ramach konkursu odbywają się przesłuchania muzyczne. Występy artystów ocenia specjalna komisja, w skład której wchodzą profesorowie akademii muzycznych oraz nauczycie szkół muzycznych ze znacznymi osiągnięciami. Kierownikiem artystycznym Konfrontacji jest dr Janusz Pater, adiunkt Akademii Muzycznej w Krakowie. Większa część wydarzenia odbywa się w Państwowej Szkole Muzycznej w Gorlicach. We wtorek część przesłuchań odbyła się Kasztelu w Szymbarku, w trakcie których zaprezentowało się dziewięciu młodych muzyków. 

W tym roku finałowy koncert z okazji jubileuszowej edycji uświetni występ Marcina Wyrostka, wybitnego akordeonisty. Koncert o godzinie 18:00 odbędzie się w Parku Miejskim w Gorlicach w ramach Dni Gorlic. Poprzedzi go występ laureatów tegorocznych konfrontacji, który rozpocznie się już o godzinie 16:00.

[FOTORELACJA]2188[/FOTORELACJA]

[ZT]15028[/ZT]

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%